ارلاندو اثر ویرجینیا وولف

ارلاندو

رمان ارلاندو

ارلاندو رمانی از ویرجینیا وولف ، بانوی نویسنده انگلیسی، که در ۱۹۲۸ انتشار یافت. در اواخر قرن شانزدهم، در یک خانه اربابی انگلستان، جوانی والاتبار به نام ارلاندو ، زندگی می­کند. او طبیعتی شهسوارانه را با عشقی عمیق به شعر در خود جمع دارد. ملکه الیزابت، تحت تأثیر جذابیت جوان، او را به کاخ خود فرامی­خواند و انواع مناصب و افتخارات را به او ارزانی می­دارد. در کاخ، حتی پس از مرگ ملکه نیز همچنان مورد تحسین همگان باقی می­ماند. در سال یخبندان بزرگ، به فرمان شاه جیمز، بر سطح یخهای رود تمز ، نوعی بازار مکاره می سازند. ارلاندو در آنجا با شاهزاده خانمی عجیب به نام ساشا ، که برادرزاده سفیر روسیه است، ملاقات می­کند. دختر به او اظهار عشق می کند و بی درنگ پا به فرار می گذارد. ارلاندو اندوهگین به خانه بازمی گردد و چند روزی در نوعی منگی به سر می­برد. چون بیدار می شود، خود را از عشق شفا یافته می یابد.

آنگاه، تحت تأثیر جاه طلبی ادبی، سوگند یاد می­کند که نخستین شاعر دودمان خود شود و نام خود را مشهور سازد. کسی را نزد نیکولاس گرین که ادیبی مشهور است می­فرستد و او را به خانه خود دعوت می کند تا از او یاری و مشورت بخواهد. ولی ادیب شیفته مکتب کلاسیسیسم است و از آرمانهای او چیزی درنمی یابد و او را با استهزاهای خود دلسرد می کند. از اینرو، در سی سالگی، در حالی که از عشق و بلندپروازی سرخورده و به خودپسندی یکسان زنان و شاعران یقین پیدا کرده است، آرامش روح خود را در طبیعت می جوید و همه تلاش خود را مصروف بازسازی خانه اربابی خود میکند.

مشخصات کتاب

› عنوان : ارلاندو
› نویسنده: ویرجینیا وولف
› مترجم : محمد نادری
› زبان: فارسی
› تعداد صفحات : ۳۹۱
› حجم : ۵ مگابایت

دانلود

 

همچنین بخوانید

گنج نامه شیخ بهایی

گنج نامه وزیری احمد وزیر نوشته شیخ بهایی. شامل بیش از 2000 نسخه برای پیدا کردن دفینه. معرفی مکانهای گنج و وجود تله ها در مسیر.

بیشتر بخوانید

ملت عشق

رمان ملت عشق نوشته آلیف شافاک، پرفروش ترین رمان سال. داستان زنی غربی که درگیر اندیشه های عرفانی مولانا و شمس تبریزی میشود.

بیشتر بخوانید
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *