از جهان تا ابدیت

از جهان تا ابدیت

دانلود کتاب از جهان تا ابدیت

کتاب از جهان تا ابدیت نوشته موریس مترلینگ و به ترجمه عنایت الله شکیباپور خدمت شما عزیزان همیشگی سایت ارائه میشود.

کتاب از جهان تا ابدیت که توسط عنایت الله شکیباپور ( ۱۲۸۶-۱۳۶۳) به زبان فارسی ترجمه شده است، شامل اندیشه های فکری و فلسفی مترلینگ در خصوص هستی است و عناوین بخش های مختلف آن عبارت است از: سکوت، بهشت برای همه، اسرار عشق، دو درخت برای بهشت، در اطراف مرگ ملکه استرید. موریس مترلینگ (۱۸۶۲-۱۹۴۹) دانشمند، شاعر، نویسنده، درام نویس و متفکر نامدار بلژیکی است که آثار علمی، ادبی، عرفانی و داستانی فراوانی از وی برجای مانده است.

مترلینگ کار نویسندگی را از سال ۱۸۸۹ آغاز نمود و قبل از آن تنها به عنوان نمایشنامه نویس شناخته می شد. اقامت وی در سال ۱۸۹۶ در پاریس موجب شد تا تحت تاثیر آثار بزرگان مکتب سمبولیسم قرار گیرد. موریس مترلینگ که به ” شکسپیر بلژیک” شهرت یافته بود، در سال ۱۹۱۱ موفق به دریافت جایزه ادبی نوبل گردید و طی سال های بعد نیز دو جایزه ادبیات نمایشی «فرهنگستان زبان و ادبیات فرانسه» به وی تعلق گرفت. آثار وی که شهرت جهانی پیدا کردند، در طی دهه های آغازین دوره معاصر جایگاه خاصی در ایران یافتند، به گونه ای که در فهرست کتاب‌های چاپی فارسی تا پایان سال ۱۳۴۵ بیش از سی اثر از وی ثبت شده است.

قسمت ابتدایی کتاب از جهان تا ابدیت

کارلایل فیلسوف بزرگ میگفت”

سکوت چیست؟ سکوت نیستی محض است.

سکوت واسطه ای است که نمودارهای بزرگ را به وجود میاورد.

از دنیای سکوت چیزهای کامل و باشکوه و روشنایی زندگی حاصل میشود و همین هاست که در همه جا تسلط دارد.

از این قبیل مردم که معنی سکوت را دانسته اند بسیار دیده ام. مردمانی بزرگ و در عین حال موجوداتی بیشعور در بین این طبقه مردم یافت میشود. کسانی هستند که نمیخواهند حرف بزنند، مردمانی هستند که ساخته های خود را عرضه میدارند، شما هم عادت کنید که در خلال این آشفتگی ها چند روز زبان خود را نگه دارید، آن وقت میبینید که تمام خواسته ها و آرزوها برآورده میشوند ..


مشخصات کتاب

  عنوان: از جهان تا ابدیت
  نویسنده: موریس مترلینگ
  مترجم: عنایت الله شکیباپور
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۱۷۸
  حجم فایل: ۳٫۳ مگابایت

 دانلود کتاب


 

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *