دانلود کتاب سلیمان فاتح

کتاب سلیمان فاتح

دانلود رایگان کتاب سلیمان فاتح اثر هارولد لمب

کتاب سلیمان فاتح اثر هارولد لمب ترجمه حمید رهنما. این کتاب بینظیر به شرح زندگی سلطان سلیم عثمانی و تاریخ عثمانی میپردازد. کتاب سلیمان فاتح شامل داستانهای زیر است:

  • احضار
  • اراضی متصرفی در اثر جنگ
  • دریا
  • جستجو در آسیا
  • جزیره مالت
  • سقوط قدرت ترک

بخش ابتدایی کتاب سلیمان فاتح:

وقتی که دو طبیب خارجی با هم جلسه کردند و اعلام داشتند که حیات بدن سرطان خورده سلطان سلیم را برای همیشه ترک گفته به وزیر گفتند که از نظریه خود کمال اطمینان را دارند. آنگاه به وزیر کمک کردند تا آنکه منقل پر از زغال سوزان را از کنار جسدی که بر روی تشک در زیر لحافی زردوزی شده قرار داشت عقب بکشند. آنگاه خودشان برای آنکه بخوابند بر روی قالی دراز کشیدند. آنها خوب می دانستند که مدت ۹ روز تمام نمی توانند خوابگاه چادر بزرگ را ترک کنند.

البته در این مدت هیچ کس نمی بایست از مرگ سلطان سلیم در خارج از چادر آگاه گردد زیرا که وزیر چنین تصمیمی گرفته بود. وزیر که پیری پاشا نام داشت پیر مردی بود که خود نیز انتظار نداشت مدت مدیدی زنده بماند. سال‌ها بود که سلطان سلیم در حال رنج نبرد می‌کرد اراده غیر قابل شکست و بدن رنج جدیدش را در مدت هشت سال زمامداری از این میدان جنگ به آن میدان جنگ کشیده بود. پیری پاشا از همه کس به او نزدیکتر بود او وزیری بود که تکالیف سخت امپراتوری را بر دوش کشیده بود.

دانلود کتاب با لینک مستقیم

 

حتما بخوانید

گوهر شب چراغ

کتاب گوهر شب چراغ تالیف محمد حسن بن محمدبن حسین نیستانکی نایینی شامل علوم غریبه، اسامی اعظم، طب سنتی، کیمیاگری، تسخیر جن

بیشتر بخوانید

اسرار قاسمی

دانلود کتاب اسرار قاسمی بهترین و کاملترین کتاب علوم غریبه، آموزش سیمیا، کیمیا، لیمیا، هیمیا، ریمیا، علم حروف، علم تسخیرات، طلسم محبت

بیشتر بخوانید
برچسب ها:
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *