بازدید: 157 بازدید
از حال بد به حال خوب

از حال بد به حال خوب

موضوع اصلی کتاب از حال بد به حال خوب استفاده از شناخت درمانی برای درمان بیماریهای روانی، همچون افسردگی و اضطراب است. این شیوه درمان مبتنی بر نظریه ای ساده است که میگوید به جای حوادث بیرونی، افکار و طرز تلقی های شماست که روحیه ی شما را شکل میدهد. همه ما در مواقعی افسرده و ناامید میشویم. این ها احساساتی همگانی و از جمله ویژگی های انسانی است. این کتاب شما را با روش های متعددی آشنا میکند که تاکنون به صدها هزار انسان کمک کرده تا از شر روحیات بد و نا سالم خلاص شوند و به احساس شادی و عزت نفس و صمیمیت بیشتر برسند… فوبیای اجتماعی ترس از اشخاص است.

این فوبیا که به شدت متداول است. در هر دو جنس زن و مرد و به خصوص در میان مردها بیشتر به چشم میخورد. اشخاصی با این خصوصیت، نگرانند که در حضور دیگران مضحک به نظر رسیده و آبرویشان برود. در نتیجه از قرار گرفتن در موقعیتی که دیگران متوجه نگرانی آنها بشوند احتراز میکنند. بخشی دیگراز کتاب از حال بد به حال خوب به بیان مفهوم عزت نفس میپردازد. عزت نفس کم میتواند منجر به خشم، اضطراب، احساس گناه و افسردگی شود. اگر نسبت به خود احساس خوب داشته باشید و کسی با شما رفتار بدی کرده باشد. در این صورت ابراز احساسات از سوی شما نشانه احترامی است که برای خود قائل هستید.

افرادی که علاقمند به “حال خوب” هستند مخصوصا کسانی که دسترسی به روان شناس ندارند میتوانند از این کتاب بهره فراوانی ببرند. آموزه های این کتاب بسیار موثر هستند. همچنین این کتاب به روان شناسان و روان پزشکان در جهت درمان بیماران خود کمک شایانی خواهد کرد.


مشخصات کتاب

  عنوان: از حال بد به حال خوب
  نویسنده: دکتر دیوید برنز
  مترجم: مهدی قراچه داغی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۶۵۶
  حجم فایل: ۱۰ مگابایت

 دانلود کتاب


همچنین بخوانید:

روشهای تائو برای تبدیل تنش و ناراحتی به شادابی

کتاب روش جوان سازی منتاک چیاک