بازدید: 202 بازدید
جاناتان مرغ دریایی

جاناتان مرغ دریایی

جاناتان مرغ دریایی نوشته ریچارد باخ یک داستان متفاوت و امید بخشی است. داستان در مورد یک مرغ دریایی به نام جاناتان لیوینگستون است که دوست دارد متفاوت زندگی کند، آزاد و رها باشد و در قید و بند قوانین سایر مرغ های دریایی نباشد. چنین میشود که مرغ های دریایی او را از گروه خود طرد میکنند. اما اینها برای جاناتان مهم نیست زیرا او اهداف مهم تری دارد …

جاناتان مرغ دریایی یک شاهکار از ریچارد باخ است. او در این داستان به ما یاد میدهد که چطور از عادتها رها شویم، چگونه آزاد و رها زندگی کنیم و از همه قید و بندها رها شویم و بر ترسهایمان غلبه کنیم. این کتاب زندگی بسیاری را تغییر داده است.

ریچارد باخ یک خلبان است که تاکنون چند کتاب در مورد پرواز نوشته است و کتاب جاناتان مرغ دریایی تنها یکی از شاهکارهای این نویسنده آمریکایی است. گفتنی است ریچارد باخ از نوادگان باخ آهنگساز برجسته آلمانی ست.

جملاتی زیبا از کتاب جاناتان مرغ دریایی

ناراحتی او از تنهایی نبود، بلکه بی‌توجهی بقیه‌ی مرغان او را می‌آزرد که نمی‌خواستند لذت و شکوه پرواز را باور کنند که انتظارشان را می‌کشید؛ و چشمانشان را باز نمی‌کردند تا ببینند.

تنها قانون حقیقی قانونی است که به آزادی رهنمون شود. هیچ قانون دیگری وجود ندارد.

چرا سخت‌ترین کار دنیا این است که یک پرنده رو متقاعد کنی آزاد است، در حالی که او می‌تواند با چند بار تمرین این مطلب را به خودش ثابت کند؟ چرا باید این‌قدر سخت باشد؟

برای بسیاری از مرغان، تنها خوردن غذا مهم است و نه پرواز.

بهشت مکان نیست، زمان هم نیست. بهشت رسیدن به کمال است.

آنچه دیدگانت به تو می‌گوید را باور نکن چشم‌هایت تنها محدودیت‌ها را نشانت می‌دهد.

ما آزادیم هر جا که می‌خواهیم برویم و هرچه هستیم، باشیم.


 مشخصات کتاب

  عنوان: جاناتان مرغ دریایی
  نویسنده: ریچارد باخ
  مترجم: فرشته مولوی، هرمز ریاحی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۹۹
  حجم فایل: ۲٫۶ مگابایت

  دانلود