دعای شرف شمس

دعای شرف شمس

دعای شرف شمس

اگر درباره دعای شرف شمس اطلاعی ندارید و نمیدانید چه خواصی دارد و آداب نوشتن این دعا چیست با ما همراه باشید.

شرف الشمس سنگ نیست!

در باور عامیانه، «شرف الشمس» نگین انگشتری زرد رنگ است که بعضی ها به نیت گشایش در کارها به دست می کنند. اما در واقع شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعای شرف شمس منسوب به امام علی(علیه السلام) است که در روز نوزدهم فروردین با آدابی خاص می نویسند و نقشی رمز گونه را پشت انگشتر عقیق زرد رنگ حک می کنند. نجوم شناسان اعتقاد دارند که روز ۱۹ فروردین روز بسیار خوش یمن و پر برکتی است به همین دلیل این دعا در این روز باید نوشته شود.

در روایات آمده است که فاصله «دعای شرف شمس» با اسماء اعظم خداوند همانند فاصله سفیدی با سیاهی چشم است.

نقش های رمز گونه ای که شرف ‏الشمس نامیده می‏شود در کتاب «جنة‏الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است. در کتاب های اسلامی هم نقش شرف الشمس را شامل پنج اسم اعظم خداوند می دانند که آنها را کلمات مبارکه: الله، جمیل، رحمن، مۆمن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد.


کتابهایی پیرامون شرف شمس:

هزار طلسم

جامع الفوائد

مجربات ابن سینا


 

این دعای شریف در یک روز خاص سال یعنی ۱۹ فروردین ماه حکاکی میشود

راجع به این روز توجهات زیادی هست و اعمال و آداب خاصی برای این روز آمده است و جزو معدود اعمالی است که به ماه شمسی ارتباط دارد و در کتب ذکر و دعا آمده است که: سالی یکبار شرایط مهیا می‌شود تا موکلین خورشید به زمین آیند. لذا امکان انجام این اعمال در سال فقط یک ‌بار است. آن هم فقط در شرف خورشید که خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیش‌تری دارد.

روز ۱۹ فروردین ماه روز انجام عمل است اما ساعات مختلفی برای آن ذکر شده‌ است. از طلوع خورشید تا غروب خورشيد ذکر شده ‌است.

نقش شرف شمس که روی نگین و یا عقیق حکاکی می‌شود، آداب خاصی دارد، شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آن‌ها را کلمات مبارکه «الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» گفته‌اند و به جای نقش از پنج حرف اول آن‌ها به صورت «ا.ج.ر.م.ن» می‌توان استفاده کرد.

از مخفف این حروف کلمه‌ی «مرجان» به دست می‌آید که ارزش ابجدی ۲۹۴ دارد. این عدد مضاربی دارد که نشان از «سبعاًمن‌المثانی» و ۷ آسمان و خلقت در ۶ روز است: ۲۹۴=۷×۷×۶٫

از ابوذر غفاری درباره آیه‌ی ۱۹ تا ۲۲ سوره‌ی الرحمن «مرج البحرین یلتقیان، فبايءالاء ربکما تکذبان، بینهما برزخ لایبغیان، یخرج منهما اللؤلؤ والمرجان» آمده است که: «بحرین» علی و فاطمه، سلام الله علیها، هستند و «لؤلؤ و مرجان» حسن و حسین، علیهماالسلام، می‌باشند. مضمون این روایت نیز از امام صادق علیه‌السلام، نیز آمده است.

دعای شرف الشمس در روز ۱۹ فروردين هر سال براي برآورده شدن حاجات نوشته مي شود، از طلوع تا غروب آفتاب فرصت داريد دعا را بنویسید و در زیر آن حاجاتتان را بيان كنيد و در قرآن قرار دهید. ان‌شاءالله حوائجتان برآورده خواهد شد.

این نقش ۱۳ حرف دارد ۴ حرف از تورات ۴ حرف از انجیل و ۵ حرف از قرآن کریم می باشد.

که هر کس این را نقش کند و همراه نگه دارد از خطرات زمین و آسمان و آفات چسمی و روحی محافظت از حیوانات موزی و هوام ( مار و گزندگان و…) و حفظ از حیوانات درنده ( شیر و پلنگ و…) و حفظ از ستمکاران و دشمنان (ملوک و حکام و جن و…) و جلب رزق و روزی و… در کل خاصیت این نقش زیاد است و فقط شما در ۱۹ برج حمل ( فروردین ) ساعت شمس می توانید این نقش را بکشید در روزهای دیگر اگر رسم شود تاثیری ندارد.

در كتاب «هزار و يك نكته»، نكته ۹۷۷، تأليف آيت الله حسن زاده آملي نيز مطالبي راجع به اين شكل آمده است. از سنگ شرف الشمس برای: چشم زخم، گشايش امور، برآورده شدن آرزوها، افزايش رزق و روزي استفاده می گردد.

متن دعای شرف شمس

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی هی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

روش نوشتن دعای شرف شمس

در روز ۱۹ فروردین ماه یا همان روز شرف الشمس ابتدا وضو بگیرید و مثل نماز صبح دو رکعت نماز صبح بخوانید. بعد صد صلوات بفرستید و سپس دعا و حرز شرف الشمس را روی کاغذ با زعفران، گلاب و مشک بنویسید. حاجت مد نظرتان را زیر دعا بنویسید و بعد کاغذ طلسم شرف الشمس را لای قرآن قرار بدهید. می‌توانید حرز و طلسم شرف الشمس را روی کاغذهای کوچک بنویسد و با خودتان در منزل یا در سفر داشته باشید یا می‌توانید آن را به اقوام و دوستان خود هدیه بدهید. البته حتما باید باشد که حرز و طلسم شرف الشمس باید به نام آن فرد مورد نظر باشد.

آداب نوشتن دهای شرف شمس

برای اثر گذاری دعای شرف شمس، باید تمام این آداب رغایت شوند:

موقع نوشتن دعا باید طهارت لازم را داشته باشید

این دعا ترجیحا بر روی عقیق زرد نوشته شود و اگر عقیق در دسترس نبود میتوان بر روی کاغذ زرد رنگ هم نوشت

از سمت راست شروع به نوشتن کنید

در موقع نوشتن «دعای شرف شمس» هیچ خطی دوبار کشیده نشود

در «دعای شرف شمس» ستاره، میم، ها و واو نباید بسته شوند

خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند

باید دقت شود در حین نوشتن «دعای شرف شمس» اندازه الف‌ها یکسان باشد

واو آخر روی تمام نقش کشیده شود

اگر «دعای شرف شمس» روی کاغذ نوشته می‌شود با گلاب و زعفران نوشته شوند

نکاتی پیرامون دعای شرف شمس

  1. اگر از نگین استفاده می کنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل به وسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.
  2. اگر دعای شرف شمس را روی کاغذ نوشتید آن را باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.
  3. اگر از انگشتر شرف شمس استفاده میکنید توجه بفرمایید که جنس انگشتر برای مردان باید نقره و برای زنان باید طلا باشد. از دست کردن انگشتر آهنی اجتناب کنید که کراهت دارد.
  4. باید احترام این انگشتر را نگه داشت چون دارای اسامی جلاله است. هنگام ورود به دستشویی آن را از دست خارج کنید و نیز هنگام آمیزش.
  5. مستحبّ است انگشتر در انگشت کوچک و یا کناری آن باشد و مکروه است در انگشت سبّابه یا وُسطی قرار گیرد.
  6. مستحبّ است انگشتر را به دست راست بکنند و قرار دادن انگشتر در دست چپ، مکروه است.

 

خواص و فوايد استفاده از طلسم شرف الشمس

از سنگ شرف الشمس برای: چشم زخم، گشایش امور، برآورده شدن آرزوها، افزایش رزق و روزی استفاده می شود.

نگین یا انگشتر و آویز شرف شمس برای ایمنى در سفرها و دفع از بدى ها حفظ و حفاظت جان و خیر و نیکى و افزایش رزق و روزی و رفع چشم زخم، براورده شدن حاجات و آرزوها و درمان عمومی جسم و روح مخصوصاً افزایش قدرت بدنی و هاله نورانی اطراف بدن و بخاطر مصرف عقیق زرد آن باعث پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن و چاکرای ۳ و غدد پانراس و لوزالمعده و جواره مرتبط با این دو غدد تأثیر فوق العاده ای دارد.

گشایش امور و مشکلات

باز شدن ابواب رزق و روزی

عزت و مقام رفیع یافتن

حفاظت از شر بلایا و دشمنان

حفاظت اموال

حفاظت در مقابل بدگویان زبان بند

بخت گشای بسیار موثر

جلب محبت و احترام و مجذوب نمودن افراد

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه ها

  1. امید گفت:

    پیشنهاد میکنم حتما شرف شمس دستتون باشه چون من که واقعا تاثیرش را دیده ام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 2 =