ریاضت سالکین

ریاضت سالکین

دانلود کتاب ریاضت سالکین

کتاب ریاضت سالکین آداب مرید پیش از یافتن شیخ اثر شیخ محیی الدین ابن عربی

دین همچون نردبانی است که از دامنه کوه قاف تا قله های آن کشیده شده است و پایه آن بر دامنه کوه و طرف دیگر آن بر قله کوه است. سالک باید این مسیر را طی کند و به هیچ وجه دست از شریعت برندارد تا از ظاهر دین به باطن دین برسد. این سفر، سفری است با کوله بار شریعت و به انگیزه یافتن حقیقت. البته این سفر برای هر سالک متفاوت خواهد بود زیرا هر انسانی در زندگی آزمایشهای مخصوص خود را دارد و قفلهای خود را دارد.

از طرفی پیمودن مسیر حقیقت جز با پیر راه میسر نمیشود. پیر راهی که خودش قبلا این مسیر را پیموده است و به تمام خطرات آن آگاه است. خضر راهی که مجذوب درگه صمد یکتا است. اما چرا باید دست بیعت به پیر راه داد؟ زیرا تنها اوست که گره های کور را میشناسد و اوست که کیفیت قفل گشایی مسیر سالک را دارد.

کتاب ریاضت سالکلین در واقع ترجمه و شرح باب پنجاه و سوم فتوحات مکیه شیخ اکبر محیی الدین ابن عربی است. این کتاب سعی بر آن دارد که خصوصیاتی که یک سالک برای پیمودن مسیر حقیقت نیاز دارد را برشمارد و به تفصیل آنها بپردازد. کتاب ریاضت سالکین یک پیام برای سالک دارد و آن این است که: ای سالک بیخود و بیجهت این در و آن در را نزن و این سفر را از خودت آغاز کن. اندکی راه پیما و آنگاه که خصوصیات لازم را در خود پرورش دادی طبیب راه با شیشه دارو و درمان از راه خواهد رسید…


مشخصات کتاب

  عنوان: ریاضت سالکین
  نویسنده: محیی الدین ابن عربی
  مترجم: علی فضلی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۱۴۳
  حجم فایل: ۱٫۸ مگابایت

 دانلود کتاب


کتابهای مرتبط:

دانلود کتاب تلبیس ابلیس ابن جوزی

دانلود کتاب اسرار المعارف و میزان المعرفه آخرین تالیف صفی علیشا

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =