بازدید: 123 بازدید
طب چینی

کتاب آموزش طب چینی

طب چینی که در طول عمر سه هزار ساله ی خود صد ها میلیون انسان را درمان کرده است در قرون ۱۷ و ۱۸ میلادی وارد ایالت متحده ی آمریکا شده و شواهد به کارگیری موفقیت آمیز این طب در طی دهه های بعد حتی در کتب مرجع بسیار معروف مانند آناتومی گریز چاپ ۱۹۰۱ و… به ثبت رسیده است. از نظر علم پزشکی مدرن مهمترین ویژگی طب چینی طرز نگرش متفاوت آن در مواردی از جمله ماهیت سلامت، عوامل مولد سلامت، بیماری و شیوه ی درمان و حتی گنجینه ی لغات مورد استفاده برای توصیف موارد فوق می باشد.

طب چینی در واقع یک واژه ی کلی در برگیرنده ی روش های درمانی متعدد، متفاوت و در عین حال مرتبطی می باشد که گردآوری آن ها در دوران سلسله هان در دو هزار سال پیش صورت گرفته است. مقطع زمانی مذکور دوران شکوفایی فلسفه، فرهنگ و پزشکی در تاریخ چین محسوب می شود و دستاورد مهم علم پزشکی آن دوران کتاب معروف طب داخلی امپراطوری زرد است. این کتاب حاصل تلاش ۷ حکیم دانشمند چینی برای گردآوری مکاتب متنوع درمانی رایج در چین باستان می باشد به توصیف اصول درمانی متنوع و بعضا متناقض آن دوران می پردازد.

طب چینی یک طب الهام گرفته از طبیعت است که در آن از دنیای خارج از بدن و قوانین حاکم بر آن برای درک دنیای درون بدن استفاده می شود. در واقع فرد به صورت یک نمونه ی کوچک از جهان هستی در نظر گرفته می شود که به صورت یک زیست محیط جامع در دل زیست محیط بزرگتری (جهان هستی) قرار دارد و با اصول و قوانین مشابهی با آن اداره می شود.

طب چینی طبی متفاوت

تصور کنید که سوار هواپیما شده اید فردی که کنار شما نشسته دردی را در بدن خود احساس می کند ناگهان بیهوش شده و در آغوش شما رها میشود. پزشکی در هواپیما نیست که به کمک او بیاید حال باید چه کار کنید؟ شما با کمک یکی از ناخن هایتان نقطه معینی واقع در زیر بینی او را فشار میدهید و در همان لحظه به هوش می‌آید. او می‌تواند پس از فرود هواپیما در فرودگاه نزد پزشک رفته و دلیل این عارضه را تشخیص دهد.

یا فرض کنید همراه دوستتان به گردش یا جمع آوری قارچ و گیاه به جنگل رفته اید و این گردشگاه یک ساعت از دکتر و بیمارستان دور می باشد ناگهان دوستتان بدون هیچ سابقه قبلی احساس درد شدیدی در سینه خود می کند طوری که به نظر می رسد سکته قلبی باشد. پزشک دور از دسترس است. عکس العمل شما چه خواهد بود؟ در این گونه شرایط کافی است با انگشتانتان به نقطه مشخصی در پایین ترین قسمت ناخن انگشت کوچک فشار وارد سازید تا درد به سرعت متوقف شود و پس از اینکه به شهر بازگشتید دوستتان می‌تواند به متخصص قلب و عروق مراجعه کند.

دانلود با لینک مستقیم

 

همچنین بخوانید

[WPSM_SERVICEBOX id=20750]