مرده خواران لنینگراد

مرده خواران لنینگراد

مرده خواران لنینگراد

کتاب مرده خواران لنینگراد خاطرات آناتول دارف يكي از بازماندگان محاصره مخوف لنين گراد توسط نيروهاي آلمان در خلال جنگ جهانی دوم و در فاصله سالهاي ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۳ ميلادي مي باشد.

محاصره لنینگراد عملیات نظامی طولانی مدتی بود که توسط نیروهای آلمانی بر ضد شهر لنینگراد – شهری تاریخی که امروزه با نام سن پترزبورگ شناخته می‌شود- در جبهه شرقی جنگ جهانی دوم انجام گرفت. محاصره ۸ سپتامبر ۱۹۴۱، زمانی که آخرین جاده ورودی به شهر مسدود شد، آغاز گشت. گرچه نیروهای شوروی ۱۸ ژانویه ۱۹۴۳ موفق به بازکردن یک راه باریک برای ورود به شهر شدند، اما آزاد شدن شهر تا ۲۷ ژانویه ۱۹۴۴، یعنی بعد از ۸۷۲ روز، به درازا کشید. این محاصره یکی از طولانی‌ترین و ویرانگرترین محاصره‌ها در تاریخ بود.

در قسمتی از کتاب مرده خواران لنینگراد می خوانیم:

وقتی جیره نان به روزی هفتاد و پنج گرم رسید لنین گراد در تاریکی فرو رفت و سرمای مهیب زمستان ۱۹۴۱ شروع شد. قبل از اینکه سرمای هولناک شروع شود ساکنان شهر هرچه درخت در داخل و خارج شهر بود انداخته و به مصرف رسانیدند. به طوری که بعد از آغاز سرمای شدید زمستان سوخت برای گرم کردن خانه ها وجود نداشت.

در کتاب مرده خواران لنینگراد با روحیه مقاوم و حماسه آفرین انسانهای آشنا خواهیم شد که برای زنده ماندن و مبارزه کردن حاضر شدند از گوشت مردگان نزدیکان و فرزندان خود بخورند …

متنی دیگر از کتاب مرده خواران لنینگراد

یک روز هنگامی که از خیابان میگذشتم دو مرد ژولیده را دیدم که در کنار خیابان نشسته اند و هر یک کاردی در دست دارد و مشغول قطع پای شخص دیگر میباشد. زیرا پاهای آنها یخ زده بود و کاملا کرخت شده بود. آنها پای همدیگر را قطع میکردند تا بتوانند چند روز دیگر نیز زنده بمانند.


 مشخصات کتاب

  عنوان: هفت بدن هفت چاکرا
  نویسنده: آناتول دارف
  مترجم: ذبیح الله منصوری
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۱۰۹
  حجم فایل: ۱٫۸ مگابایت

  دانلود


همچنین بخوانید:

دانلود کتاب من سیسرو بودم


 

برچسب ها:
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =