نبوئت هیلد: کتاب مخفی یهود

نبوئت هیلد

نبوئت هیلد

کتاب نبوئت هیلد قرن ها در کتابخانه علمای یهود به نام کتاب مرموز و مخفی بوده است.

هفتاد سال پیش از بعثت پیامبر اسلام (ص) کودکی مرموز بنام لحمان حطوفاه فرزند یکی از علمای پرهیزگار بنی اسرائیل بنام ربی پنحاس و زنی پاکدامن بنام راحیل متولد گردید و بلافاصله پس از تولد به سجده افتاد و لحظاتی بعد برخاسته و رو به مادرش کلماتی مبهم و بیمناک به زبان آورد:

“ای مادر روی این پرده آسمان که مینگرید نهصد و پنجاه پرده موجود و بالای آن چهار حیوان است و بالای آن حیوانات، کرسی بلند پایه ای است و روی آن آتشی است سوزاننده و خدمت گذارانی آتشین”

پس از این ماجرا و با واکنش مادر کودک وی تا ۱۲ سالگی لب به سخن نگشود. مادر او از سخن نگفتن پسرش سخت ناراحت بود و از درگاه خداوند میخواست که پسرش لب به سخن بگشاید ولی خداوند میفرمود که اگر این پسر سخن بگوید سخت موجب بیم و هراس مردم خواهد بود. سرانجام اصرار راحیل جواب داد و کودک لب به سخن گشود.

جملات این کودک موسوم به کتاب نبوئت هیلد به اندازه ای سربسته و نامفهوم بود که حتی علماء و مفسرین یهود و اهل لغت عبری را دچار حیرت کرد.

البته این ابهام هفتاد سال پس از آن معنا پیدا کرد و نشان دادکه جملات لحمان بشارت ظهور پیامبر آخر الزمان و وقایع معاصر و بعدش بوده است، لکن علمای یهود بعضی مبهمات را بهانه قرار داده و علامات و بشارات روشنی که راجع به پیامبر بزرگ اسلام بود را مربوط به شخصی نا معلوم دانسته و این کتاب را متروک و در دسترس طالبین و حتی عوام یهود قرار نمی دهند.

اما در اثر عنایت خدای متعال یکی از علمای بزرگ یهود پس از تامل در آئین اسلام، مشرف به دین مقدس اسلام گردید و بر اثر یک اتفاق کتابی از کتب بنی اسرائیل بنام تبعید و میصوا، برای چاپ آماده می شد و از حسن تصادف نسخه صحیحی از کتاب نبوئت که به نظر علمای یهود آن زمان هم رسیده و بر صحت آن گواهی داده و مقدمه ای بر آن نوشته بودند، در آن موجود بوده این عنایت خدای متعال منجر به این گردید که سخنان آن کودک از پرده های ضخیم مرض ها و غرض ها بیرون آید. ولی باز علمای یهود از نشر آن جلوگیری نموده و فعلا در کتابخانه ها و نزد علمای یهود به نام کتاب متروکه و غیر معتمده نگهداری می گردد.

در این کتاب بخشی از بشارات کتب یهود در خصوص پیامبر آورده شده و سپس شرح مختصری از آیات کتاب نبوئت هیل ذکر می گردد.

فهرست برخی از مطالب کتاب نبوئت هیلد

مخفی نمودن بشارات

پس از این بیاید امت

گروهی که جهان را متزلزل سازند بدست پسر کنیزک

خرابیها

خاموشیها

درخت برازنده

روشن کننده

رهبری امت

و برود و بپرد

نابود کند عزا را

و سلطنت کند آسمان را

و باطل فرماید هر گونه بدعت را

و از عزت بیندازد عزیزان را

از میان اعراب برخیزد

علت نزول قرآن در طول زمان

برتر از همه

معجزه شق القمر

و خدا او را رحم کند

کربلا و عاشورا

مصائب کربلا

دو دست قطع گردد

در کنار شط فرات واقع گردد

خیمه های سوخته رنگین

محبت شیعیان


مشخصات کتاب

  عنوان: نبوئت هیلد کتاب مخفی یهود
  مترجم: سید علی موشوی مطلق
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۱۰۰
  حجم فایل: ۶٫۷ مگابایت

 دانلود کتاب


همچنین بخوانید:

دانلود کتاب کنز الیهود

دانلود کتاب اسرار یهود و آخرالزمان

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =