بازدید: 158 بازدید
هنر خواب بینی

هنر خواب بینی

کارلوس کاستاندا در کتاب هنر خواب بینی مراحل قدم به قدمی را که برای پیشرفت در فن رویا دیدن به شیوه ساحران تولتک پیموده است تشریح می‌کند و خواننده را در جریان تجربیاتی شگفت‌آور و باورنکردنی از دنیاهای دیگری در رویا قرار می‌دهد که به اعتقاد تولتک‌ها به اندازه دنیای ما واقعیند.

سرخپوستان قدیمی ، با این تصور که شرایط انرژیایی ما قابل اصلاح است، سلسله تمرین هایی را رایج کردند که با آن ها بتوان شرایط جدیدی برای امکانات انرژیایی درک ما بوجود آورد. آن ها مجموع این تمرین ها را هنر خواب بینی نامیدند. اکنون، با نگرش عمیقی که به مرور زمان بدست آورده ایم، متوجه می شویم که دون خوان برای خواب بینی اصطلاح کاملتر گذر به سوی ابدیت را به کار برده است.

فهرست مطالب کتاب هنر خواب بینی

مقدمه ای در مورد جادوگران عهد عتیق

نخستین دروازه خواب بینی

دومین دروازه خواب بینی

تثبیت نقطه تجمع

دنیای موجودات غیر ارگانیک

دنیای سایه ها

طلایه دار آبی

سومین دروازه خواب بینی

منطقه نوین انکشاف

جرگه کردن جرگه کنندگان

مستاجر

زن داخل کلیسا

پرواز بر بالهای قصد


همچنین بخوانید:

دانلود کتاب پرواز روح ، خود آموز خارج کردن روح از بدن در ۳۰ روز


  درباره نویسنده

کارلوس کاستاندا بنابر ادعای خودش متولد ۲۵ دسامبر ۱۹۳۵ میلادی می باشد.

او در روستای جوکری نزدیک سائوپائولو یکی از جمعیت ترین شهرهای برزیل دیده به جهان گشود. کاستاندا فرزند سزارآرنابورونگاری و سوزانا کاستاندا می باشد. او در شش سالگی پس از مرگ مادرش زادگاهش را ترک گفت و دیگر به آنجا بازنگشت.

وی در مزرعه ی مرغداری پدرش پرورش یافت و سپس در مدرسه ای در بوینوس آیرس تحصیل کرد و در ۱۶ سالگی به لوس آنجلس آمریکا سفر کرد. سپس طی سفری به میلان مجسمه سازی را یاد گرفت و پس از پایان دوران دبیرستان در هالیوود در دانشگاه کالیفرنیای لوس آنجلس نام نوشت و بالاخره در ۲۱ ژوئن ۱۹۵۹ شهروند آمریکا شد.

آنچه گذشت بر اساس اظهارات خود کاستاندا بود. اما اسناد مربوط به مهاجرت وی به ایالت متحده آمریکا حکایت از آن دارد که او متولد ۱۹۲۵ می باشد و زاده ی برزیل نیست بلکه در کشور پرو متولد شده است. او مدعی بود که پدرش ادیب است اما مجله ی TIME پدر کاستاندا را طلاساز معرفی می کند. او خود گفته است که هیچ گونه علاقه ای به مکاتب عرفانی و رازآلود ندارد. اما زن سابقش مدعی است که عرفان و مکاتب رازآلود موضوعی است که سالیان دراز در باب آن گفتگو می کرده اند.
کاستاندا در سال ۱۹۷۳ درجه ی دکترای خود را در رشته ی مردم شناسی از دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس گرفت. کاستاندا در سال ۱۹۸۸ بر اثر سرطان کبد در منزل مسکونی اش در منطقه ی وست وود در گذشت.

هرچند کارلوس کاستاندا در چینش تعلیم‌های عرفانی خود، دارای نوآوری‌ها و ابتکارات منحصر به فردی است، ولی بررسی و کنکاش نظام عرفانی او، بدون در نظر گرفتن تعلیم‌های ادیان طبیعت‌گرا و عرفان‌های سرخ‌پوستی، کم‌فایده و حتی بی‌فایده است.


همچنین بخوانید:

دانلود کتاب هنر رویا بینی معنوی اثر هارولد کلمپ


دوستی با دون‌خوان و تاثیر از او

«از دوستم خواستم تا مرا به این پیرمرد معرفی کند. من اسم خود را به او گفتم و او هم گفت اسمش خوان است و حاضر است به من خدمت کند. او به زبان اسپانیایی حرف می‌زد و طرز تکلمش رسمی بود. ابتدا من به او دست دادم و بعد مدّتی ساکت ماندیم. سکوتی مصنوعی نبود، بلکه هر دو طرف آرامش طبیعی و راحتی داشتیم.»

میان کارلوس کاستاندا و دون‌خوان دوستی ژرف و استواری پدید می‌آید. پس از مدتی، دون‌خوان خود را «استاد ساحری» معرفی می‌کند. شخصی که صاحب قدرت و معرفت عظیمی است. کاستاندا به‌تدریج از هدف اصلی سفر به مکزیک -گردآوری اطلاعات در مورد گیاهان طبی- دست برمی‌دارد و برای آشنایی با اصول و اسرار ساحری، شاگرد دون‌خوان می‌شود. دوره‌ی آموزشی که از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۷۱ میلادی به طول انجامید.


 مشخصات کتاب

  عنوان: هنر خواب بینی
  نویسنده: کارلوس کاستاندا
  مترجم: فرزاد همدانی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۳۴۵
  حجم فایل: ۴٫۹ مگابایت

  دانلود


از همین نویسنده :

دانلود کتاب آتش درون کارلوس کاستاندا