از پا نیفتاده

از پا نیفتاده

از پا نیفتاده

دانلود کتاب از پا نیفتاده و ده داستان دیگر اثر ارنست همینگوی

این کتاب مجموعه یازده داستان کوتاه از ارنست همینگوی هست. داستان اول، یعنی از پا نیفتاده و پنجاه تا هزاری، از نظر توجه به جزئیات فنی به پیرمرد و دریا شباهت دارند، اولی در مورد گاوبازی و دومی در مورد بوکس؛ برای همین خواننده‌ ممکن است تصور درستی از برخی قسمتها نداشته باشد.

در نگاه اول، زبان همینگوی بسیار ساده و زودفهم بنظر می رسد. همین سبب می‌شود که هرکس بخواهد آن را ترجمه کند. اما این ترجمه‌ها اغلب از عطر و بوی همینگوی خالی‌است، چرا که آن ایهام و ابهامی که در پس سادگی روایت است، در ترجمه از دست می‌رود. به نظر میرسد سیروس طاهباز در انتقال زبان مخصوص همینگوی موفق بوده است.

هنگامی که دیگر نمی توانستم هیچ چیز را به یاد بیاورم، تنها گوش می دادم و گمان نمی کنم شبی باشد که در آن نشود به چیزی گوش داد

از پا نیفتاده
ارنست همینگوی

ارنست همینگوی کیست؟

«ارنست میلر همینگوی» Ernest Miller Hemingway نویسنده‌ی مشهور آمریکایی در ۲۱ ژوئیه سال ۱۸۹۹ در ایالت ایلینوی متولد شد. او در خانواده‌ای تحصیل‌کرده کودکی‌اش را گذراند و تابستان‌ها همراه خانواده‌اش به ایالت میشیگان در غرب آمریکا سفر می‌کرد. او در این دوران به ماهیگیری علاقه‌مند شد و پس از اتمام دوران دبیرستانش به‌عنوان روزنامه‌نگار مشغول به کار شد. او در جنگ جهانی اول به ارتش پیوست و راننده‌ی آمبولانس صلیب سرخ شد. او در این سال‌ها به‌شدت مجروح شد و تا چند سال درگیر بیماری و تبعات حاصل از جنگ بود.

«ارنست میلر همینگوی» پس از پایان جنگ و بهبودی سلامتی‌اش روزنامه‌نگاری را دنبال کرد و کار در «تورنتو استار»، یک روزنامه‌ی کانادایی را آغاز کرد. او در این دوران به‌دنبال علاقه‌اش به نوشتن، داستان‌نویسی را با یک سبک خاص و متمایز از فعالیت سایر نویسندگان آغاز کرد. او با شیوه‌ی روایت منحصربه‌فردش و قلم توانایش داستان‌های معروف و ماندگاری نگاشت. داستان‌هایش برآمده از تجربیات و سال‌های حضورش در جنگ است و تصویری درست از قرن بیستم به خواننده را می‌دهد. او با قدرت بالایش در شخصیت‌پردازی و سبک نوشتن ساده‌ و شیوا موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۵۴ شد.

«ارنست میلر همینگوی» در طول زندگی‌اش چهار بار ازدواج کرد و به شهرهای مختلف سفر کرد. او در جنگ جهانی اول و جنگ‌های داخلی اسپانیا حضور داشت و به حیات‌وحش آفریقا سفر کرد. او مدتی در کوبا زندگی کرد و در ۲ ژوئیه سال ۱۹۶۱ درگذشت.


 مشخصات کتاب

  عنوان: از پا نیفتاده
  نویسنده: ارنست همینگوی
  مترجم: سیروس طاهباز
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۱۲۲
  حجم فایل: ۲٫۴ مگابایت

  دانلود


همچنین بخوانید:

دانلود کتاب رودخانه بزرگ ارنست همینگوی


 

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پانزده =