بازدید: 120 بازدید
اگر خورشید بمیرد

اگر خورشید بمیرد

کتاب اگر خورشید بمیرد خاطرات خانم فالاچی در ناسا می باشد که در این خاطرات به مصاحبه ها با فضانوردان پرداخته شده است.

در این کتاب اوریانا درباره سفرش به آمریکا می گوید، او به آمریکا رفته بود تا درباره ی سفر به کره ی ماه تحقیق کند. در آن زمان هنوز اطلاعات دقیق و کاملی از ماه وجود نداشته است، او طی این سفر با چندین فضانورد مصاحبه می کند، و تمامی مصاحبه ها را در این کتاب به قلم آورده است. این کتاب باعث می شود که سوالات جالبی از فضا برای خواننده بوجود بیاید و خواننده غرق در اندیشه هایش شود.

دانلود pdf کتاب اگر خورشید بمیرد

اگر به مسائل مربوط به فضا و فضانوردی علاقمند هستید ما این کتاب منحصر به فرد را به شما پیشنهاد می کنیم. مترجم این کتاب هم در ابتدای کتاب چنین می نویسد:

تقدیم به پدرم که نمی خواهد به ماه برود، می گوید در ماه، نه گل هست، نه ماهی و نه پرنده.

تقدیم به تئودور فریمن، که در حین پرواز به خاطر یک غاز کشته شد.

تقدیم به دوستان فضانوردم که می خواهند به ماه بروند، چون خورشید ممکن است بمیرد.

از متن کتاب اگر خورشید بمیرد

علف چنان زمین را پوشانده بود که سنگ دیده نمی شد.

پایم به سنگ گرفت و کنار خیابان نقش زمین شدم.

هیچکس به کمکم نیامد.
قرار هم نبود کسی بیاید.
هیچکس در آن خیابان و شاید حتی در خیابانهای دیگر شهر، راه نمی رفت.

  درباره نویسنده

تولد: ۲۹ ژوئن ۱۹۲۹

مرگ: ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۶

اوریانا فالاچی، نام‌آورترین زن روزنامه‌نگار جهان است. او برای تهیه مطالب خود، تقریبا همه دنیا را زیر پا گذاشته است، از مخفیگاه‌های ویت‌کنگ‌ها تا کاخ‌های روسای‌جمهوری، از پست‌ترین محلات تا محله آسمان‌خراش‌های آمریکا و از قلب شرق تا قلب غرب..

در آغاز با نوشتن گزارش درباره افراد مشهور شهرتی کسب کرد. اواسط دهه ۵۰ میلادی برای روزنامه‌های ایتالیایی هالیوود کار می‌کرد. سابقه برجسته‌ای نداشت اما محبوب بود و دوستان مشهوری چون اینگرید برگمن و شان کانری داشت.

سال ۱۹۶۳ و ۱۹۶۴ تمام وقتش را در ناسا سپری کرد و دو کتاب درباره برنامه‌های فضایی نوشت. عاشق هواپیما بود اما از آسانسور می‌ترسید. روزی سه بسته سیگار می‌کشید و دندان‌های تمیزی نداشت.

فالاچی هیچ‌وقت ازدواج نکرد. شخصیتی افسرده داشت و روی در آپارتمان خود نوشته بود: «مزاحم نشو!» خود وی در این باره گفته بود: «وقتی کسی در خانه است نمی‌توانم بنویسم. مردها خیلی راحت از همسرانشان دوری می‌گزینند تا بنویسند اما زنان چنین نیستند و مردان هر وقت دوست داشته باشند وارد اتاق می‌شوند و از تو می‌خواهند برایشان چای درست کنی!»

روزنامه‌نگار ایتالیایی در سال‌های فعالیت خود چندین جایزه معتبر از جمله مدال طلای تلاش فرهنگی «برلوسکنی»، جایزه «آمبرگنو درو»، و جایزه «آنی تیلور» را دریافت کرد.

وی در سال ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۶ در سن ۷۷ سالگی در کلینیکی در فلورانس ایتالیا بر اثر ابتلا به سرطان ریه درگذشت. از آثار مهم او می‌توان به «زندگی، جنگ، و دیگر هیچ»، «مصاحبه با تاریخ»، «پنه‌لوپه به جنگ می‌رود»، «اگر خورشید بمیرد»، و «نفرت‌انگیز» اشاره کرد.

مصاحبه با امام خمینی(ره) ۱۳۵۸

اوریانا فالاچی برای مصاحبه با امام خمینی(ره) ۱۰ روز انتظار کشید تا امام (ره) درخواست او را بپذیرد. مارینا که در این دیدار چادر به سر کرده بود چنان تحت تأثیر امام (ره) قرار گرفت که خطاب به ایشان گفت:

شما مطمئن باشید من تمام تبلیغاتی را که علیه شما می کنند را بر هم می زنم.


 مشخصات کتاب

  عنوان: اگر خورشید بمیرد
  نویسنده: اوریانا فالاچی
  مترجم: بهمن فرزانه
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۵۴۲
  حجم فایل: ۶٫۹ مگابایت

  دانلود