بازدید: 140 بازدید
جنایت خفته

دانلود کتاب جنایت خفته

جنایت خفته یکی دیگر از سری رمانهای پلیسی – جنایی آگاتا کریستی است. جنایت خفته آخرین رمان خانم مارپل است که از آگاتا کریستی منتشر شد . کریستی این رمان پلیسی را تقریبا زمانی نوشت که “پرده” را به نگارش درآورد، یعنی در طی سالهای جنگ جهانی دوم که واقعا نگران بود در حملات هوایی ارتش آلمان جانش را از دست بدهد. کریستی این رمان را با شیوه خاص خود نوشته است، یک قتلی اتفاق می افتد و نویسنده همه شخصیتهای داستان را در کنار هم میچیند تا پی به راز قتل ببرد.

داستان کتاب جنایت خفته (Sleeping Murder) با تصمیم «گواندا رید» و شوهرش «جایلز رید» برای مهاجرت از نیوزلند به انگستان شروع می‌شود. این دو که تنها سه ماه از ازدواج‌شان می‌گذرد برای تحقق رؤیای خود قصد دارند تا محل زندگی خود را تغییر دهند. جایلز مجبور می‌شود در نیوزلند بماند تا کارهایش را انجام دهد و گواندا راهی انگلیس می‌شود تا خانه‌ای مناسب پیدا کند.

با هم بخش ابتدایی رمان جنایت خفته را میخوانیم:

هرکول پوارو با دقت و ستایشگری ویژه ای به زن جوان نگریست که وی را به درون اتاق راهنمایی کرده بود. در نامه ای که آن زن نوشته بود هیچ نکته یا مقوله جالب توجه یا آشکاری دیده نمی شد. در آن نامه تقاضا کرده بود که یک قرار ملاقات به وی داده شود ولی نگفته بود که درباره چه چیزی می خواهد صحبت کند. نامه کاملا کوتاه بود و داد و ستدگرانه و به قول معروف کاسبکارانه ی استواری دستخط، نشان می داد که کارلا لومارشان زن جوانی است. اکنون آن زن حی و حاضر مقابل پوارو قرار داشت. زنی بلند قد، لاغر اندام، جوان و بیست و چند ساله و از آن گونه زن هایی که آدم هوس می کند دو بار به او نگاه کند. لباسش خوب بود، کتی خوشدوخت و گران بها با دامنی زیبا و پشمین، و مویی زیبا و آراسته داشت، با پیشانی چهار گوش، بینی کوتاه و حساس و چانه ای استوار. روی هم رفته زنی کاملا سرزنده بود و همین سرزندگی اش بود که بیش از زیبایی اش توجه را به خود جلب می کرد. هرکول پوارو تا پیش از آمدن آن زن، اندوهگین و افسرده دل بود ولی اکنون خود را قبراق، زنده و هوشیار می یافت. همینطور که پیش آمد با او احوالپرسی کند متوجه شد که زن با آن چشمان خاکستری تیره اش با توجه و دقت ویژه ای به وی می نگرد …


 مشخصات کتاب

  عنوان: جنایت خفته
  نویسنده: آگاتا کریستی
  مترجم: عبدالحسین شریفیان
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۳۱۳
  حجم فایل: ۵٫۷ مگابایت

  دانلود


در این زمینه بخوانید:

دانلود کتاب زمانی که باد بوزد