بازدید: 110 بازدید
جهان پس از مرگ

جهان پس از مرگ چگونه است؟

جهان پس از مرگ چطور خواهد بود؟ آیا بعد از مرگ زندگی جاودانه خواهیم داشت؟ روح پس از مرگ به کجا خواهد رفت؟

هیچ کس از تیغ زهرآلود مرگ در امان نخواهد بود …. پس بهتر است خومان را آماده کنیم.

پس از مرگ جسم، ارواح باید تا باز شدن دروازه ی ورود به دنیای ارواح در انتظار بمانند…

مهاجرت روح بسیار آسان صورت می گیرد. در ابتدا نوری یا بهتر بگویم تونلی از نور که آنها عبور از آن را تجربه میکنند، راهی است به دنیای ارواح. پس از گذشت از تونل نور و در ادامه ی سفر روح سعی دارد که با آرامش با محیط جدید وفق یابد تا وارد دنیای ارواح شود. روح پس از عبور از تونل وارد دنیای ارواح می شود و این آگاهی را دارد که جسم خود را روی کره زمین به جا گذاشته است.

پذیرش و مدت زمان لازم برای تطابق با دنیای ارواح، بستگی به آگاهی و قبول ترک کره زمین دارد… بـرخـی ازایـن موضوع حیرت کرده و بعضی نیز آنرا خیلی جدی میگیرند. بطور کلی این بستگی به درجه بلوغ و تجربه ی زندگی های متعدد آنان دارد(این نظریه تناسخ است که در دین اسلام اعتباری ندارد) .

متداولترین واکنشی که انجام میدهند کشیدن آهی از روی آسودگی و بیان کلماتی مثل: “عالیه” یا “من دوباره به این محل زیبا ، به خانه ام آمده ام”، می باشد… توصیف ارائه شده توسط ارواح باتجربه که پس ازمرگ ، جسم را به سرعت ترک می کنند بسیار مختصر و مبهم است…اینها ارواح خوب هستند که تعداد آنها در کره زمین بسیار کم است… معمولا حرکت و ترک جسم از سوی اکثر ارواح به کندی صورت مگیرد. حتی ارواحی هستند که اصلا مایل به ترک جسم خود نیستند.

کسانی که دراین زمینه تحقیقات زیادی داشته اند دریافته اند که اینها ارواح جوانی هستند که از تجربیات دوران زندگیهای گذشته کمتر برخوردار بوده اند (تناسخ) و در نتیجه تجربه کافی ندارند . به همین دلیل هم کره زمین را به آسانی ترک نمی کنند. بعضی ازارواح که هنوز از نظرعاطفی به شدت به خانواده یا دوستان و نزدیکان وابسته اند، یا بعضی از ارواح که مرگ خود را نمی توانند قبول کنند، درابتدا دچار ناراحتی درهنگام بازگشت به دنیای ارواح هستند و این به خصوص در مورد مرگ در جوانی صدق می کند. البته دین اسلام کاملا تنسخ را رد کرده و این موضئع کاملا منتفی است.

روح راهنما چیست؟

ممکن است روح آمادگی پذیرش جهان پس از مرگ را نداشته باشد.

ارواحی که تحت این شرایط وارد دنیای بعد از مرگ میشوند اغلب به دلیل وابستگی و علاقه ی زیاد به زندگی زمینی و عزیزانیکه دراین کره خاکی بجا گذاشته اند در وحله ی اول گیج و پریشانند. آنها آمادگی لازم را برای مرگ آنهم به صورت ناگهانی نداشته اند و درنتیجه کاملا غیر منتظره عزیزانشان راترک کرده اند. معمولا اولین چیزیکه این ارواح در دنیای روح با آن برخورد میکنند یک ” روح راهنما ” است.

ارواح راهنما، ارواحی آگاه وخبره و با مهارت هستند که آمادگی بسیار برای رویارویی با ارواح غمگین و سراسیمه دارند. در این هنگام ارواح راهنما، روح را هنگام عبور از دروازه و ورود به دنیای ارواح تشویق میکنند… روح راهنما یک تصویر ذهنی از آینده برای تسکین و دلگرمی روح ایجاد مینماید تا بتواند او را راضی به ترک جسم و عزیزان خود و ورود به دنیای ارواح نماید… اگرچه امکان دارد که روح بلافاصله پس از مرگ جسم احساس تنهایی کند ولی در اصل این طور نیست… هوش برتر ناشناس و نامرئی، در قالب یک روح راهنما و نگهبان ما را برای خروج ازدروازه زمین و ورود به دنیای ارواح راهنمایی میکند.

روح با ورود به دنیای ارواح، فرصت کوتاهی برای شناور شدن در اطراف و دید و بازدید و تطبیق خود با آن مکان را در اختیار دارد… ارواح نگهبان همراه با تعدادی از ارواح دوست و همراهان زمینی که قبلا از دست داده ایم گرد آمده و به روح اطمینان می دهند که همه چیز به خوبی پیش می رود. ماحضور آنها را بلافاصله پس از مرگ احساس می کنیم چون علت اساسی سازش با دنیای جدید، نفوذ و وجود همین ارواح آشنا و دوستان و عزیزان دنیای ارواح است…اکثر کسانیکه این تجربه را بوسیله هیپنوتیزم بیاد آورده اند چنین گفته اند که نخستین فردیکه دردنیای ارواح میبینند همان روح راهنما است… اگر یک خویشاوند یا دوست صمیمی که قبلا از دست داده ایم به صورت روح ظاهر شود، راهنمای موعود دیگر حضور نمی یابد… راهنمایان در مقابل “دروازه دنیای ارواح” به استقبال ما می آیند.

فشار قبر چیست؟

خیلی شنیده ایم که میگویند فشار قبر بسیار عذاب آور است. در واقع بعد از مردن، جسم هیچ دردی را حس نمیکند و این فشار قبر در واقع همان فشار روحی است که به روح وارد میشود زیرا روح آمادگی و پذیرش جهان پس از مرگ را ندارد و این باعث زجر و آزار روح میشود.

روح بعد از مرگ چه چیزهایی را میبیند؟

اینکه روح چه چیزهایی را بعد از مرگ ببیند بستگی به قدرت روح و میزان ایمان انسان دارد. هنگام قبض روح، انسانهای مومن فرشتگان و عزرائیل را بصورتهای نیکو میبینند که به او مرگ و بعد از آن نعمتهای جاودانه را بشارت میدهند و برعکس ستمکاران ملک الموت را بصورت مهیب میبینند که به او وعده عذاب میدهد. بر اساس برخی روایات، هنگام مرگ شیطان با فرزندان و یاران خود بر بالین انسان حاضر می‌شوند تا او را وسوسه کنند و در دینش به شک اندازند و او را به کفر بکشانند اما اگر فرد از مومنان حقیقی باشد، شیطان نمی‌تواند بر او غالب شود و دین و ایمانش را بگیرد.

اولین فرشته ای که در جهان پس از مرگ میبینید

“ملک رومان” نام اولین فرشته ای است که پس از دفن میت با او ملاقات می کند. امام سجاد(ع) در کتاب صحیفه سجادیه به این فرشته مقرب الهی درود فرستاده است.(وَ رُومَانَ فَتَّانِ الْقُبُورِ:رومان آزمایش کننده مردگان در گور)

فرشته رومان اعمال و کارهای فرد را جمع آوری کرده و دسته بندی می کند و بعد تشکیل پرونده می دهد، در حقیقت همان نامه اعمالی را تهیه می کند که در قیامت به دست انسان داده می شود. در روز قیامت طبق این نامه، اعمال و کردار انسان قضاوت خواهد شد. بنابراین این ملک رومان است که پس از بررسی اعمال به فرشتگان دیگر می گوید که چه رفتاری با میت داشته باشند، با او مدارا کنند و یا او را به سزای اعمالش برسانند.