بازدید: 124 بازدید
خاطرات پس از مرگ براس کوباس

دانلود کتاب خاطرات پس از مرگ براس کوباس

کتاب خاطرات پس از مرگ براس کوباس یک رمان بسیار متفاوت است. در این کتاب راوی مرده ‌است و فارغ از داوری زندگان و از جایگاهی فراتر از ایشان زندگی خود را روایت می‌کند.

خالق این اثر نویسنده برزیلی ماشادو د آسیس است و با ترجمه عبدالله کوثری منتشر شده است.

خاطرات پس از مرگ براس کوباس این‌گونه آغاز می‌شود:

«من نویسنده‌ای فقید هستم اما نه به معنای آدمی که چیزی نوشته و حالا مرده بلکه به معنای آدمی که مرده و حالا دارد می‌نویسد».

این نخستین شوخی شکل دهنده این رمان است و این شوخی درباره آزادی نویسنده است. خواننده به این بازی دعوت می‌شود که کتابی را که در دست دارد رویدادی بی سابقه در ادبیات به شمار آورد. خاطرات پس از مرگ براس کوباس از زبان اول شخص نوشته شده است.

کتاب مجموعه ای از فصل های کوتاه متوالی است که عناوین بسیار جالب و هنرمندانه ای دارند . براس کوباس فرزند شیطان و مغرور خانواده ای ثروتمند است که هیچ گاه ازدواج نمی کند در آرزوی شهرت است و با زنی که شوهر دارد دوست است.

کتاب خاطرات پس از مرگ پس از انتشار در شمار صد رمان بزرگ جهان جای گرفت و نویسنده آن امروز بزرگترین نویسنده آمریکای لاتین در قرن نوزدهم به شمار می رود.

کتاب خاطرات پس از مرگ براس کوباس شهرت ماشادو را بسیار بیشتر کرد و او را تبدیل به مهمترین نویسنده برزیل کرد.

لازم به ذکر است که ماشادو از سلامت جسم بی‌بهره بود. لکنت زبان داشت، نزدیک بین بود و احتمال مبتلا به صرع بود. ولی این مشکلات جسمی نه تنها باعث ناراحتی او نمی‌شد بلکه سرچشمه‌های طنز او نیز میباشد.

مشخصات کتاب

› عنوان : خاطرات پس از مرگ براس کوباس
› نویسنده: ماشادو د آسیس
› مترجم : عبدالله کوثری
› زبان: فارسی
› تعداد صفحات : ۲۹۱
› حجم : ۳٫۸ مگابایت

دانلود کتاب

 

همچنین بخوانید: دانلود کتاب ملت عشق الیف شافاک