بازدید: 130 بازدید
طلسم دفینه

درآمدی بر افسانه طلسم دفینه!

حتما شما هم تا به حال در مورد گنج ها و دفینه هایی که طلسم و جادو شده اند مطالبی را شنیده اید. در این گفتار کوتاه و مختصر دوست دارم در این زمینه کمی روشن گری بکنم. البته اگر به بعضی ها برنخورد.

با تجربه ای که بنده خودم دارم و از همکاران و اساتید گرامی پرس و جو کردم اصلا پدیده ای به نام طلسم دفینه وجود ندارد. (اگر هم باشد در ۱۰۰۰ مورد شاید یک نمونه باشد و آن هم بسیار بعید است)

در دفینه یابی و گنج یابی چیزی که ما با آن مواجه هستیم یک معماری و یک سازه است. همین و بس. اصلا با هیچ منطقی نمیشود قبول کرد که یک جن یا حالا هر چیزی محافظ یک گنج باشد!

دفینه گذاری یک علم بوده است و اساس آن بر این است که گنج پنهان شده به راحتی و سهولت قابل پیدا شدن نباشد.

بحث سر عدم وجود جن و موکل و اینا نیست. این موجودات وجود دارند و منکر آنها در واقع منکر خدا و قرآن هم هست. ولی بحث سر این است که هیچ گنج و دفینه ای طلسم متافیزیکی مثل جن و موکل ندارد.

طلسم دفینه چیست

اگر در پیدا کردن محل دفینه و گنج به مشکل برخوردید و پیش رمال و فالگیر رفتید خب انتظار دارید اون رمال چی بگه به شما؟ معلومه که میگه آره این گنج طلسم داره. به خاطر بحث سودجویی و این حرفا

در  پنهان کردن یک دفینه ۱۰۰ درصد یک سری نکات ایمنی را آن قدیمها در نظر گرفته اند. مثل تله آب و تله چاهی و یا هر مکانیزم مکانیکی و شیمیایی دیگری. یا با جا به جا کردن سنگ که نقش اهرم داره یا نسبت به وزنی که معمولا معادل ۴۵ هست فعال میشه

دوستان تمام تله ها داری نقطه فعال شدنی هستن. مثل تله ی ماسه ای  که مخزنی پر ماسه میزاشتن که با برداشتن سنگی یا فشار وارد کردن بر آن اون حجم خالی میشد. این طلسم ها میتواند طوری طراحی شود که فقط جنبه ترساندن داشته باشند و یا واقعا در جهت کشتن فرد طراحی شده باشند.

پس حرف کلی من اینه: به دنیای واقعی تشریف بیارین و مسائل رو با هم قاطی نکنید. با علم جلو برید و ساده اندیش نباشید.