راه ریکی

راه ریکی

دانلود کتاب راه ریکی

دانلود کتاب راه ریکی

ريكي راهي است كه در آن سادگي طبيعي در همراهي با عشـق و مهـر بـه تجربه درميآيد. راهي به سوي جريان طبيعت و همراهي با آن در سـطح ظريـف هستي. ريكي راهي است كه ما را به معناهاي عميق كيهاني نزديك ميكنـد. معناهـايي كه ميتواند سلامتي را به زندگي ما جاري كند. با ريكي ميتـوان در همراهـي بـا قوانين طبيعت حركت كرد. ميتوان اتصال عميق خويش را با كيهان حس كـرد و به آن گشوده بود.

ریکی در لغت یعنی فضای مرموز، علامت معجزه‌آسا. این کلمه از کلمات ژاپنیِ «رِی» (rei) به‌معنی کیهانی و «کی» (ki) به‌معنی انرژی زندگی تشکیل شده است. ریکی یا «شفای با دست» نوعی انرژی درمانی است. انرژی درمانی میدان‌های انرژیِ اطراف بدن را مورد هدف قرار می‌دهد. متخصصان ریکی بر این باورند که انرژی می‌تواند در نقاطی از بدن که جراحت جسمی یا شاید حتی دردهای روحی وجود داشته باشد، حالت راکد پیدا کند و فرد بر اثر انسدادهای انرژی بیمار شود.

ريكي روشي براي همسو كردن انرژي حياتي فـردي با انرژي كيهاني است. با بكار بردن اين روش، هر بخشي از نيـروي حيـاتي درون شما كه دچار اختلال و شعوري معيوب شده باشد، ميتوانـد بـه كمـك دريافـت شعور سالم و ناب كيهاني دوباره شعور سلامت خود را بازيابد.

تاریخچه ریکی

در پانزدهم اوت ۱۸۶۵ در روستاي تانياي، در بخش ياماگاتا در استان گيفو كه در نزديكي ناگوياي امروزي در كشـور ژاپـن اسـت، پسري به نام “ميكائو اوسويي” متولـد شـد. او بسـيار اهل سفر و مطالعه بـود. در جـواني در معبـد بـودايي تندايي در كوه مقدس كوراما در شمال كيوتـو، روش كيكو را فراگرفته بود. كيكو شكل ژاپنـي كـي كونـگ است. شيوه اي كـه بـراي بهبـود سـلامتي بـا مراقبـه، تمرينهاي تنفسي و حركتهاي آرام بـه كـار گرفتـه ميشد.

در كيكو ابتدا بايد با انجام تمرين هايي، انرژي متعادل كننده را در بـدن ذخيـره كرده و سپس براي انتقال به ديگران استفاده كرد. البته فرد بعد از انتقال نيروي كي به شخص ديگر، مقداري از انرژي خود را نيز از دست ميدهـد. بـا ايـن تجربـه، سوالي مهم و حس كنجكاوانه با ارزشي مانند يك بذر در ذهـن ميكـائو اوسـويي جوان ريشه زده و شروع به رشد كرد. او به دنبال روشي براي تامين سلامت خود دكتر ميكائو اوسويي تاريخچه ريكي ۳۴ و ديگران بود كه بدون ذخيره كردن انرژي پيش از انرژي بخشي به شخص ديگر و بدون تهي شدن بعد از آن، ميسر باشد. اوسويي در جستجوي دانش به سراسر ژاپن، چـين و اروپـا سـفر كـرد. او در زمينه هاي گوناگوني چون طب، روانشناسي، مذهب و معنويـت مطالعـه كـرد. در كنار اين جستجو او كسب و كاري شخصي براي خود آغاز كرد و تـاجري موفـق . شد اما در سال ۱۹۱۴ اين تجارت دچار ركود شد. اين تغييـر موجـب شـد تـا او بيشتر از قبل به سوي معنويت گام بردارد و يك راهب گشت.

سرفصلهای کتاب

ریکی

اهداف ژرف ریکی

آنچه اساتید ریکی مد نظر دارند

راه ریکی

مشخصات کتاب

› عنوان : راه ریکی
› نویسنده: نادیا صحت، فرزاد ابراهیمی
› زبان: فارسی
› تعداد صفحات : ۱۴۰
› حجم : ۱ مگابایت

دانلود

همچنین بخوانید:

کتاب ابر نیروی چی (صمد ولیزاده)

ذن در هنرهای رزمی نوشته جو هیامز ترجمه روبن شاهوردیان

برچسب ها:
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دوازده =