سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد از گذشته ها مورد توجه قرار داشته و برای بهیود کیفیت زندگی از آن استفاده میکردند. اعتقاد بر این است که انسانی بسته به ماه تولد خودش با یک یا چندین سنگ و گوهر همخوانی کامل دارد و با استفاده از سنگ ماه تولد میتواند انرژی های درونی خود را به حداکثر میزان برساند.

*** دانلود کتاب چاکرا درمانی ***

قدیمیترین گزارشھا در مورد خواص درمانی گوھرھا به ھزاره ۴ پیش از میلاد باز می گردد. چنین به نظر می رسد که کتيبه ھای سومری و متون علوم ودایی مربوط به ھند باستان، کھن ترین آثار بر جای مانده از این دانش قدیمی می باشند. در طب سنتی ھندی، دستورات دقیقی در مورد تهیه پودر، خمیر و الگزیر (مخلوط حاوی الکل) با سنگھای شفابخش وجود دارد. متون و دستورات این طب تا به امروز حفظ شده و توسط پزشکان آن در سراسر دنیا و بخصوص در آمریکا، اروپا و ھند بکار گرفته می شود.

در چين باستان نیز درمانگران از خواص ارتعاشی سنگھا آگاه بوده اند. کتاب امپراطور زرد (حدود ۵٠٠سال قبل) که توسط پی یو نگاشته و گردآوری شده دارای توضيحات فراوانی در مورد گوھرھا و تاثیر آنھا بر بدن انسان است. امروزه نیز کشور چين یکی از بزرگترین عرضه کنندگان گوھرھا و سنگھای شفابخش در سراسر دنیا است.

ارسطو فیلسوف  مشھور یونانی نیز از قدرت ویژه و منحصر به فرد سنگھای شفابخش صحبت کرده است. روميان نیز تحت تاثیر آموزه ھای یونان و سایر تمدنھای باستانی، ھمواره سنگھای صيقل داده شده را برای رفع بیماری و بد شانسی با خود حمل کرده و در جنگ ھا در زره و سپر و شمشیر خود از آنھا استفاده می کردند.

در دین مبارک اسلام نیز استفاده از انگشتر با نگين عقيق، فیروزه، و حجرالشمس به مومنين توصیه شده و با استناد به کتب دینی، ائمه اطھار غالبا نگين انگشتری بر دست داشته اند. دانشمندان ایرانی در دوره پس از اسلام نیز توجه و عنایت ویژه ای به گوھرھا و سنگھای شفابخش داشته اند که از این میان می توان به صباح بن عمران از جواھر شناسان عھد ھارون الرشید خليفه عباسی و عطاربن محمد، منجم و مولف کتاب منافع الحجار اشاره نمود. ابن سينا، حکيم عالی قدر پارسی نیز، در درمان تمایل به خودکشی از سيیترن استفاده می کرده است.

با هم سنگهای ماه تولد و خواص آنها را مرور میکنیم. توجه کنید که هر ماه یک سنگ تولد خاص دارد و چندین سنگ تولد فرعی. مثلا ماه فروردین سنگ اصلی آن الماس است و سنگهای تولد فرعی آن جاسپر ، گارنت ، توپاز زرد و … است.

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد فروردین:

 • سنگ الماس مهمترین سنگ ماه تولد فروردین می باشد.
 • الماس یکی از گران بها ترین و زیباترین گوهر های موجود در طبیعت می باشد.

سنگ الماس از سیاره مریخ انرژی دریافت می‌کند و به فرد استفاده کننده منتقل می‌کند . این سنگ درخشان در رنگ های متفاوتی از جمله بی رنگ ، سفید ، آبی ، زرد و صورتی (کمیاب) موجود می باشد . استفاده از این سنگ موجب محبت در میان زوجین می شود . همچنین قدرت اراده و انتخاب را بالا می برد . این گوهر باعث دور شدن افسردگی و ناراحتی از بدن افراد می‌شود و همچنین موجب تقویت حافظه می شود.

سنگهای جاسپر، سنگ خون، توپاز زرد، یاقوت کبود، آکوامارین نیز سنگهای ماه متولدین فوردین می باشند.

سنگ ماه تولد اردیبهشت:

 • زمرد به عنوان مهم ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت است.
 • همچنین گارنت، آونتورین، مالاکیت سبز، یاقوت آبی روشن، کوارتز صورتی، سنگ مرجان، کهربا و فیروزه هر یک دارای خواص و انرژی های بی نظیری است که متولدین اردیبهشت میتوانند از آن بهره ببرند. این ماه دارای بیشترین تنوع سنگ تولد را دارد.

رنگ سبز زمرد بر اساس روانشناسی رنگ ها با عکس افزایش قوه ی خلاقیت در انسان می شود . سیاره‌ ای که سنگ زمرد از آن انرژی می گیرد ، ونوس می باشد و این سنگ ، سنگی است عاطفی . این سنگ به روابط عاشقانه رنگ و روح می بخشد . استفاده از این سنگ زایمان را راحت می کند و دندان ها را تقویت می کند . استفاده از زمرد سبز افکار شیطانی را از انسان دور می کند.

سنگ ماه تولد خرداد:

 • مروارید مهترین سنگ ماه تولد خرداد است.
 • همچنین سنگ های مون استون(سنگ ماه تولد)، یاقوت سفید، سیترین، الکساندریت، کریزوپراس، چشم ببر و زمرد نیز متعلق به متولدین خرداد می باشند.

مروارید به دو صورت یافت می شود . یکسری از مروارید ها به صورت طبیعی در دریا یافت می شوند و سایر مروارید ها به صورت پرورشی به وجود می آیند . از میان مروارید ها ، مروارید هایی که به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شوند ، به علت وجود املاح معدنی ، انرژی بیشتری دارند و موجب انرژی درمانی در افراد می شوند . استفاده از مروارید موجب آزاد شدن انرژی درونی افراد می شود و همچنین سنگ مروارید انرژی های منفی درون افکار انسان را به خود جذب می کند .

*** دانلود کتاب انرژی درمانی حسن رهبرزاده ***

سنگ ماه تولد تیر:

 • یاقوت سرخ به عنوان مهمترین سنگ ماه تولد تیر است.
 • همچنین زمرد، مون استون (سنگ ماه) و مروارید سنگ های فرعی متولدین تیر ماه می باشند.

یاقوت سرخ به بخت آوری مشهور می باشد . برای این منظور بر روی انواع تاج ها و انواع زیورآلات تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد . این سنگ روحانی برای قلب و جریان خون بسیار مفید می باشد . همچنین با عکس نیرو بخشی به سیستم ایمنی بدن و از بین برنده بی حسی از بدن می شود . به همراه داشتن این سنگ به داشتن زایمانی ساده بسیار کمک می کند.

سنگ ماه تولد مرداد:

 • سنگ ماه تولد مرداد زبرجد (پریدوت) است.
 • همچنین اونیکس و عقیق سلمیانی سیاه، ساردونیکس، تورمالین، بلور کوراتز، کارنلین، توپاز طلایی و الماس سنگهای فرعی ماه تولد مرداد می باشند.

استفاده از زبرجد باعث نیرو بخشیدن به قلب و تقویت آن می شود . همچنین باعث از بین رفتن ناراحتی های قلبی می شود . این سنگ احساس ناراحتی ، افسردگی و اندوه را از بین می برد و روشن بینی و عشق را جایگزین آن می کند . استفاده از این سنگ باعث تصفیه و ایجاد تعادل در جسم فیزیکی انسان می شود.

سنگ ماه تولد شهریور:

 • یاقوت کبود سنگ ماه تولد شهریور است.
 • کارنلین، یشم سبز، جاسپر، عقیق خزه ای یا شجر، سیترین، زیرکن، آزوریت – مالاکیت نیز سنگهای فرعی شهریور می باشند.

استفاده از یاقوت کبود باعث ایجاد امنیت در افراد می شود . این جواهر زیبا ، قصه و افکار منفی و شیطانی را از انسان دور می کند و همچنین به همراه داشتن یاقوت کبود شرح دشمنان را از انسان به صورت کامل دور می کند و فکر انسان را راحت می کند . این سنگ شفابخش ، تقویت کننده حافظه ، فزاینده برکت و استحکام بخش عشق می باشد.

سنگ ماه تولد مهر:

 • اوپال سنگ ماه تولد مهر است.
 • همچنین لاجورد، زبرجد، یاقوت کبود و عقیق به عنوان سنگ ماه مهر می باشند.

سنگ نیمه شفاف و ارزشمند اوپال باعث افزایش خلاقیت و تقویت حافظه می شود . جواهر گران بهای اوپال در رنگ های جذاب رزگلد ، سفید و مشکی یافت می شود . استفاده از این نوع سنگ برای مقابله با بیماری ها بسیار مفید واقع می شود و باعث ایجاد انگیزه برای افرادی که دچار بیماری های تهدید آمیز هستند ، می شود . استفاده از این سنگ خوشبختی و شادی را برای فرد استفاده کننده به ارمغان می آورد .

سنگ ماه تولد آبان:

 • توپاز بهترین سنگ ماه تولد آبان است.
 • بریل، آمیتیست، یاقوت سرخ، گارنت، آکوامارین، سنگ مرجان، ابسیدین (شیشهٔ آتشفشانی)، اشک آپاچ نیز سنگهای فرعی متولدین آبان هستند.

استفاده از بریل باعث تقویت ایمان به خداوند و تقویت توانایی های معنوی فرد می شود . به همراه داشتن این سنگ درختان باعث ایجاد آرامشی عمیق در افراد می شود .

سنگ ماه تولد آذر:

 • سنگ ماه تولد آذر فیروزه است.
 • همچنین توپاز زرد و آبی، آمیتیست،یاقوت سرخ ،بریل، یاقوت زرد نیز سنگهای فرعی متعلق به ماه تولد آذر می باشند.

فیروزه به آسان شدن عمیق‌ترین افکار بسیار کمک می کند . استفاده از این سنگ موفقیت در قدرت به دنبال دارد و باعث دور ماندن از افکار شیطانی و افکار منفی می شود . سنگ فیروزه انسان را از فقر دور و خرسندی را جایگزین آن می کند . استفاده از سنگ فیروزه به بیداری نیرو و انرژی های درونی بدن کمک می کند و بسیاری از امراض همچون سردرد ، میگرن و دردهای عضلانی و استخوانی را از بین می برد.


خرید سنگ ماه تولد به نازل ترین قیمت


سنگ ماه تولد دی:

 • اصلی ترین سنگ ماه تولد دی گارنت است.
 • یاقوت سرخ، عقیق، لاجورد، اونیکس نیز سنگهای فرعی متعلق به دی ماه می باشند.

گارنت به عنوان یک تصفیه کننده خارق العاده محسوب می شود و خون ، قلب و ریه را به صورت کامل تصفیه می کند . سنگ فوق العاده گارنت به جذب ویتامین های ضروری بدن کمک می کند . سنگ گارنت فزاینده اعتماد به نفس در افراد است . این سنگ یک محافظ عالی در مقابل تمامی انرژی های منفی می باشد و انرژی های مثبت را جایگزین آن می سازد . از دیگر خواص سنگ گارنت می‌توان به خاصیت ضد افسردگی آن اشاره کرد . همچنین به همراه داشتن این سنگ ، از پیشرفت سرطان در مراحل ابتدایی آن ، جلوگیری می کند.

سنگ ماه تولد بهمن:

 • بهترین سنگ ماه تولد بهمن آمیتیست است.
 • همچنین گارنت، جاسپر زرد، عقیق سبز، فیروزه، سوژیلیت و اوپال نیز سنگهای فرعی ماه تولد بهمن می باشند.

از سنگ آمتیست برای پاک سازی روانی استفاده می شود . این سنگ به تعادل سطوح انرژی در بدن افراد کمک می کند . افرادی که قصد ترک عادات بد خود را دارند می توانند از این سنگ استفاده کنند تا ترک عادات برایشان سهل شود . سنگ آمتیست باعث آرامش روانی افراد می شود و از کسانی که خوابی آشفته دارند کمک می کند تا خوابی آرام داشته باشند .

سنگ ماه تولد اسفند:

 • اصلی ترین سنگ ماه تولد اسفند آکوامارین است.
 • یشم، سنگ خون، آمیتیست، یاقوت سرخ، یشم، یاقوت کبود، بلور کوارتز نیز سنگهای فرعی این ماه می باشند.

آکومارین به معنای آب دریا می باشد در نتیجه اصلی ترین و مهمترین سنگ ماه تولد اسفند ، آکوامارین می باشد . افرادی که از سنگ آکومارین استفاده می کنند مورد احترام سایر افراد قرار می گیرند . سنگ آکومارین ، شجاعت و توانایی ریسک کردن به فرد استفاده کننده می دهد و فرد می تواند با عزت نفس کار های خود را به خوبی پیش ببرد . استفاده از سنگ آکومارین باعث پرورش ذهن می شود و در واقع نوعی محرک روانی به شمار می رود.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه ها

 1. نیلوفر گفت:

  سلام ممنون بابت این مقاله. از دوستان کسی میتونه کمک کنه؟ من سنگی میخواستم که حافظه ام رو بهتر کنه چون میخوام برای کنکور بخونم

 2. افشین ز گفت:

  من همیشه سنگ ماه تولد خودم رو استفاده میکنم همیشه همراهمه و برام خوش شانسی میاره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =