فاکنر در دره مرگ

فاکنر در دره مرگ

دانلود کتاب فاکنر در دره مرگ

فاکنر در دره مرگ ، سالهای فعالیت ویلیام فاکنر در هالیوود

فاکنر در سودای پول به هالیورد رفته بود اما همیشه نگران نوشتن داستان‌هایش بود. در اواخر سال هزارونهصدوسی‌وسه به دوستی نوشت: «از وقتی که در جوار رودخانة جنوبی سیر و سلوک می‌کنم، سه داستان کوتاه نوشته‌ام.» که منظور او کتاب «ابشالم، ابشالم» بود. البته فاکنر نتوانست از این داستان رکاب بگیرد و موقتاً آن را رها کرد تا بر روی «برج» کار کند. رمان اخیر، دربارة چند خلبان فقیر بود که می‌خواستند در نیواورلئان مسابقه بدهند. رمان برمبنای حادثه‌ای واقعی نوشته شده بود، که فاکنر در هنگام افتتاح فرودگاه شوشان، در فوریه هزارونهصدوسی‌وچهار، عیناً آن را تجربه کرده است، به گمان من به هواردهاکز و هالیوود مربوط می شود. ارادت فاکنر به هوارد هاکز بی‌شباهت به اثر اسکات فیتز جرالد «آخرین پیشوا» نیست که دربارة تالبرگ نوشته است.

نوشتن رمانی دربارة خلبان‌های تیرپرواز، آن‌هم در نیمة دهة سی، ارتباط نزدیکی با آن فیلم‌هایی دارد که هاکز در آن سال‌ها ساخته است: «فقط فرشته‌ها بال دارند»، «ارتفاع صفر» و «جمعیت می‌غرد»

فاکنر همیشه به نقش تصویر در فیلم‌نامه اهمیت می‌داد و به جزئیات صحنه می‌اندیشید و آن را در فیلم‌نامه ذکرمی‌کرد. چه بسا وقتی صحنة معاشقة لاورن و شامان را ـ در حین پرواز- می‌نوشت به جزئیاتی می‌اندیشید که نشان دهد که این آخرین عشق‌بازی آن‌ها است.
فاکنر وقتی در سال ۱۹۳۴ «برج» را می‌نوشت، امیدوار بود که آن را به هالیوود بفروشد اما رمان خریداری پیدا نکرد. حتی هوارد هاکز هم خریدار «برج» نشد. کتاب از لحاظ تجاری شکست خورد.
فاکنر سخت گیر افتاده بود چون به هریسون اسمیت – ناشرش – بدهکار بود و او هم دیگر نمی‌توانست به فاکنر پیش‌قسط بدهد تا «ابشالم، ابشالم» را تمام کند. در پاییز سال ۱۹۳۵، اسمیت کمی پول به عنوان پیش‌پرداخت به فاکنر داد اما چند شرط برای بازپرداخت آن وجود داشت که فاکنر را سخت معذب می‌کرد.


مشخصات کتاب

  عنوان: فاکنر در دره مرگ
  نویسنده: تام داردیس
  مترجم: اختر اعتمادی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۹۶
  حجم فایل: ۲ مگابایت

 دانلود کتاب


 

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =