قتل در بالماسکه

قتل در بالماسکه

قتل در بالماسکه

دانلود کتاب قتل در بالماسکه (هرکول پوآرو) اثر آگاتا کریستی

در این کتاب هرکول پوآرو کارآگاه معروف در صدد پیدا کردن قاتلی که با استفاده از ماسک در جشن بالماسکه اقدام به کشتن شخصی کرده است می کند و در این راه مشکلاتی نیز برای وی پیش می آید. این کتاب جزء مجموعه داستان های کوتاه اولین پرونده های پوآرو می باشد.

آگاتا کریستی نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. او با نام مستعار ماری وستماکوت (به انگلیسی: Mary Westmacott)‏ داستان‌های عاشقانه و رومانتیک نیز نوشته‌است، ولی شهرت اصلی او بخاطر ۶۶ رمان جنایی اوست. داستان‌های آگاتا کریستی، بخصوص آن دسته که در باره ماجراهای کارآگاه هرکول پوآرو و یا خانم مارپل هستند، نه تنها لقب «ملکه جنایت» را برای او به ارمغان آوردند بلکه وی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و مبتکرترین نویسندگانی که در راه توسعه و تکامل داستان‌های جنایی کوشیده‌اند نیز معرفی و مطرح نمودند.

بخش ابتدایی کتاب قتل در بالماسکه

یک فرصت استثنایی موجب گشت تا دوست خوب من “هرکول پوارو” از سمت ریاست نیروهای پلیس بلیگان به ریاست بخش رسیدگی پرونده های جنایی دست پیدا کند، این موفقیت چندان هم برایش خوب نبود چرا که سبب بدنامی او شده بود به همین دلیل تصمیم گرفت تمامی وقت خود را به حل مشکلات جنایی در منزل خود اختصاص دهد. از سوی دیگر زندگی پرفرا و نشیب و موضوع زخمی شدن من بر اثر خوابگردی سبب اخراجم از ارتش گشت در آن روزهای ناامیدی بود که با هرکول پوارو آشنا شدم و شخصیت جذاب و استثنایی او باعث شد که تا آخر عمر با او در یک خانه زندگی کنم …


 مشخصات کتاب

  عنوان: قتل در بالماسکه
  نویسنده: آگاتا کریستی
  مترجم: گیسو ناصری
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۲۳۴
  حجم فایل: ۳ مگابایت

  دانلود


 

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =