بازدید: 172 بازدید
ماشنکا

ماشنکا اثر ولادیمیر ناباکوف

ماشنکا اولین رمان ولادیمیر ناباکوف است که نگارش آن را در سال ۱۹۲۵ میلادی شروع کرده بود.

کاراکترهای اصلی رمان ” ماشنکا ” و “گانین ” هستند و شخصیت هایی فرعی “لید یانیکو لونا” و “آلفیوروف” .

از آنجا که نگارش رمان زمانی آغاز شده که ناباکوف ناراضی از انقلاب اکتبر در آلمان ساکن بوده تا حدودی بی آنکه بخواهم شخصیت گانین و ناباکوف را یکی می دانم .
رمان از گانین روایت می کند که در زمان انقلاب دوست دختر مورد علاقه اش را گم می کند ، بعدها دریک پانسیون اتفاقی با آلفیو روف نامی هم کلام می شود و متوجه می شود شوهر ماشنکا است.

نویسنده در القای حالات شخصیت ها به خواننده ها کاملاً موفق است و فضاها و مکان ها و رفتار کاراکترها با استادی تمام توصیف می شوند. لحظات انتظار گانین در ایستگاه قطاری که قرار است ماشنکا از آن پیاده شود از جمله لحظات نفسگیر رمان می باشد .

ولادیمیر ناباکوف

ولادیمیر ناباکوف در سال ۱۸۹۹ در سنت پترزبورگ به دنیا آمد. پدرش دولت مرد لیبرال سرشناسی بود، پس از انقلاب روسیه او سیر و سفرهای فراوانی را شروع کرد که در طی آنها زبانهای برگرفته از لاتین و اسلاوی را در کمبریج مطالعه کرد و در سال ۱۹۹۲ فارغ التحصیل شد. از آن پس در اروپا و به ویژه در برلین زندگی و خود را به عنوان یکی از برجسته ترین نویسندگان روس تثبیت کرد.

در سال ۱۹۴۰ به همراه خانواده اش به امریکا رفت و در کالج ولزلی تدریس کرد. همزمان بورس تحقیق هاروارد در حشره شناسی گرفت. بعدها به مدت ۱۱ سال در دانشگاه کورنل استاد ادبیات روسی بود.


مشخصات کتاب

  عنوان: ماشنکا
  نویسنده: ولادیمیر ناباکوف
  مترجم: خلیل رستم خانی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۱۵۱
  حجم فایل: ۱٫۸ مگابایت

 دانلود کتاب


سه شنبه ها با موری