مردی که میخندد

مردی که میخندد

دانلود کتاب مردی که میخندد

مردی که میخندد ، نام رمانی از ویکتور هوگو، نویسنده و شاعر فرانسوی است. ویکتور هوگو، این رمان را در بروکسل نوشت و آن را در آپریل سال ۱۸۶۹ منتشر کرد. داستان کتاب در اوایل قرن هجدهم در انگلستان، روی می‌دهد.

خلاصه داستان

این کتاب، روایت زندگی بسیار غم‌انگیز کودکی به نام جوئین پلین است که از بدو تولد بی‌خانمان می‌شود و هیچ‌گاه خانواده خود را ندیده ‌است، او توسط کومپراچیکوها (خریداران بچه) خریداری شده و در ۱۰ سالگی از آن‌ها جدا می‌شود، جوئین پلین، طبق اتفاقاتی که در خلال داستان رخ می‌دهد؛ جان یک دختربچه یک‌ ساله نابینا را نجات می‌دهد (البته آن دختر بچه مادرزاد نابینا نبوده‌است، بلکه در یک سالگی نابینا می‌شود) سپس جوئین پلین، همراه با آن دختر بچه که اکنون او نیز بی‌خانمان است، نزد یک مرد تنها به نام اورسوس، بزرگ می‌شوند و به خاطر قیافه زشت و مضحک جوئین پلین که بسیار برای اجرای نمایش خوب و مناسب است و مردم را به خنده می‌اندازد؛ به اجرای نمایش در شهرها می‌پردازند.

اصل داستان نیز در مورد عشق جوئین پلین و آن دخترک که «دئا» نام دارد؛ می‌باشد، آیا به نظر شما سرنوشت این دو را به هم می‌رساند؟ در اواخر داستان مشخص می‌شود که: قیافه زشت جوئین پلین نیز که گویی همیشه بر آن لبخند نقش بسته‌ است به دلیل جراحی‌ای است که کسانی که با پدر وی دشمنی داشته‌اند روی آن انجام داده‌اند.

پدر جوئین پلین، از اشخاص بزرگ کشور بوده و جوئین پلین، نام اصلی خود را که «لرد کلانچارلی» است؛ بازمی‌یابد و می‌فهمد که یک لرد است و زمین‌ها و کاخ‌های بسیاری از آن اوست و این دست سرنوشت بوده که تاکنون او را این‌گونه همراه با سختی و بدبختی بار آورده‌ است.

و اما سرانجام عشق «جوئین پلین» و «دئا» نیز بسیار ناراحت‌کننده و دردناک است …


مشخصات کتاب

  عنوان: مردی که میخندد
  نویسنده: ویکتور هوگو
  مترجم: رضا فکور
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۲۸۰
  حجم فایل: ۲٫۴ مگابایت

 دانلود کتاب


همچنین بخوانید:

رمان ملت عشق آلیف شافاک

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =