بازدید: 109 بازدید
مسافر فرانکفورت

مسافر فرانکورت

کتاب مسافر فرانکفورت یکی از آثار قابل توجه “آگاتا کریستی” است. رمانی سیاسی که گوشه‌هایی از زندگی یک دیپلمات انگلیسی را به تصویر می‌کشد.

آگاتا کریستی در کتاب حاضر، این اندیشه را که تاریخ، پیامد «فرآیندی دور» است بازگو می نماید. ایده ها و آرمانهای دیرین در دورانهای گوناگون به گونه ی یکسانی پدیدار می شود و این زایش دوباره تاریخ است و در این میان تنها آدمیانند که دگرگون شده اند.

قسمتی از کتاب مسافر فرانکفورت

«سراستافوردنی» مردی بود چهل و پنج ساله، با قامتی متوسط، که صورت براق و سبزه اش به خوبی تراشیده شده بود. لباسی که همواره بر پوشیدن آن پافشاری داشت، عجیب و غریب به نظر می آمد. او از یک خانواده ی اشرافی بود و هر گونه پوششی که دلخواهش بود می دوخت و به آزادی می پوشید. حال آن که لباس دوستانش نسبت به او بیشتر متداول و رسمی بود و این حالت برای او احساس خوشایندی به همراه داشت. یکی از وسایل نمایشی که او به هنگام مسافرت همراه داشت، لباسی شبیه به شنل راهزنان بود که آن را از جزیره کرس خریده بود، با رنگ آبی تیره مایل به ارغوانی با آستری سرخ. از پشت شنل، کلاهی آویزان بود که می توانست هنگام وزش باد، آن را بر سر گذارد. «سراستافوردنی» در زد و بندهای سیاسی به دلیل آنکه نتوانسته بود، به موقع رشوه لازم را بدهد و به قول و قرارهای خود عمل کند شکست خورده بود. «سراستافوردنی» در مزاح کردن گاه دچار گونه ای احساس اهریمنی می شد و این ویژگی، در لحظاتی که باید جدی باشد، برایش بسیار دشوار می نمود و چون به خود می آمد، درمی یافت که تمایل به ترک این احساس شیطانی درون خود را دارد.


 مشخصات کتاب

  عنوان: مسافر فرانکفورت
  نویسنده: آگاتا کریستی
  مترجم: محمود اشرفی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۳۱۵
  حجم فایل: ۲٫۶۵ مگابایت

  دانلود


از همین نویسنده:

دانلود کتاب قتل در بالماسکه

دانلود کتاب خانه کج