منطقه ۵۱

منطقه 51

منطقه ۵۱ چیست؟

منطقه ۵۱ در صحرای نوادای آمریکا، پایگاه آزمایشگاهی نیروی هوایی است که شایعات زیادی در مورد وجود تجهیزات فرازمینی‌ها، ماشین زمان و تکنولوژی انتقال ماده از راه دور،در آن وجود دارد.

دولت آمریکا قبلا وجود منطقه ۵۱ را انکار میکرد و حالا که به وجود این منطقه اذعان میکند ورود به این منطقه را ممنوع کرده است.

افرادی که به تئوری‌های توطئه باور دارند می‌گویند دولت آمریکا در باره موجودات فرازمینی و بشقاب پرنده‌ها اطلاعاتی در اختیار دارد ولی این اطلاعات را در دسترس همگان نمی‌گذارد.

این افراد بر این باورند که پایگاه منطقه ۵۱ که وجود آن در سال ۲۰۱۳ از سوی سازمان جاسوسی آمریکا به رسمیت شناخته شد، محل نگه داشتن موجودات فرازمینی است که در اختیار دولت آمریکا قرار دارند. آنها می‌گویند بشقاب پرنده‌های سرنگون شده هم در این پایگاه نگهداری می‌شوند و البته دولت آمریکا این مسایل را تکذیب می‌کند.

انواع فرضیه‌ها در باره این پایگاه از سال ۱۹۸۹ آغاز شد، از زمانی که مردی به نام باب لازار در مصاحبه با یک تلویزیون آمریکایی گفت که او فیزیکدانی است که در این منطقه کار کرده است. باب لازار (Bob Lazar) در مصاحبه ای با شبکه خبری محلی لاس وگاس ادعا کرد که در زمان فعالیت خود در این پایگاه با موجودات فضایی ملاقات داشته و حتی کمک کرده است که با مهندسی معکوس سفینه فضایی این موجودات را بازسازی کنند. اما بسیاری از جمله محققان و کسانی که قبلاً در این پایگاه کار کرده بودند داستان باب لازار را ساختگی دانسته و آن را قویاً رد کردند.

*** بخوانید: پیشگویی کرونا از سیلویا براون

باب لازار گفت او در طرح پیاده کردن یک بشقاب پرنده حضور داشته و اسناد دولتی در باره حضور موجودات فرازمینی روی زمین را خوانده است. البته ادعاهای لازار سندیت لازم را نداشت و او ادعا میکرد که دولت آمریکا حافظه او را پاک کرده است.

منطقه ۵۱ کجاست؟

منطقه ۵۱ بخشی از یک پایگاه نظامی در ۱۳۰ کیلومتری شمال غربی لاس‌وگاس در نوادا است. دولت آمریکا به شدت از این منطقه مراقبت میکند. گارد ویژه آمریکا از ورود به منطقه ۵۱ جلوگیری میکند و همچنین ورود به حریم هوایی این منطقه نیز ممنوع میباشد. دولت آمریکا اذعان میکند که در این منطقه فقط آموزش نظامی صورت میگیرد ولی بسیاری اعتقاد دارند که این منطقه ممنوعه محل دیدار و نگهداری فضانوردان و ساخت بشقاب پرنده ها و مسائلی از این قبیل است.

این مکان تا سال ۱۹۸۸ ناشناخته بود تا اینکه یک ماهواره روسی از آن عکس برداری کرد و در رسانه ها منتشر کرد.

آغاز شایعات درباره منطقه ۵۱

تمامی این شایعات، از جولای ۱۹۴۷ آغاز شد؛ زمانی که روزنامه دیلی رازول (Roswell Daily) برای اولین بار در صفحه نخست، گزارشی را در مورد حادثه رازول منتشر کرد. در اوایل تابستان این سال، یک شی نورانی با سرعتی بسیار زیاد در شهر رازول، نیومکزیکو ایالات متحده آمریکا سقوط کرد و رسانه‌ها از این رویداد به عنوان خبر پیدا شدن یک بشقاب پرنده یاد کردند. ارتش آمریکا اعلام کرد که این شی، فقط یک بالون هواشناسی بوده است. ولی نظریه‌پردازان توطئه و شاهدان این ماجرا، به طور قطع بر یقین ادعا می‌کردند که این شی ناشناس پرنده، در واقع وسیله نقلیه موجودات فضایی بوده و دولت سعی بر پنهان سازی ماجرا دارد. بر طبق گزارشات، جسد چند سرنشین یوفو در اطراف این بشقاب پرنده کشف شد که نظریه پردازان توطئه، آن را نژادی از بیگانگان خاکستری می‌نامند. چیزی که بیش از همه شاهدان را به تردید واداشت، این بود که کنترل تمامی شواهد مربوط به این رویداد، تحت اختیار ارتش آمریکا قرار گرفت و شی ناشناس مذکور به منطقه ۵۱ برده شد. بسیاری بر این باورند که در این سایت محرمانه، تلاش‌های بسیاری برای مهندسی معکوس کردن این بشقاب پرنده صورت گرفته است. آخرین گزارش نیروی هوایی ارتش آمریکا، شی مذکور را یک بالون هوایی برای نظارت بر انفجارهای اتمی توصیف کرد و پرونده این ماجرا را تا به امروز در هاله‌ای از ابهام قرار داد. در جمع‌بندی این رویداد، می‌توان گفت که آغاز شایعات اصلی پیرامون منطقه ۵۱ را باید به حادثه رازول و سقوط این شی ناشناس پرنده نسبت داد

کمپین ورود به منطقه ۵۱

اکنون بیش از یک میلیون و نیم نفر کمپینی در فیسبوک تشکیل داده‌اند تا به این منطقه حمله ور شوند. در توضیح این طرح نوشته شده است: همه ما در جاذبه گردشگری منطقه ۵۱ حضور داریم و با بیگانگان فضایی ملاقات خواهیم کرد. حتی اگر مورد حمله با گلوله های نظامی قرار گیریم راه خود را ادامه می‌دهیم.

فرضیه هایی پیرامون منطقه ۵۱

در این منطقه آزمایشات بیولوژیک بسیار پیچیده انجام میشود.

محلی برای ملاقات فضایی ها و انسان ها میباشد.

محل نگهداری و آزمایش بر روی موجودات فضایی است.

در منطقه ۵۱ بشقاب پرنده و هواپیماهای فوق پیشرفته ساخته میشود.

محلی برای نگهداری کوتوله ای جهش یافته است.

محل فیلم برداری فرود انسان به کره ماه بوده و اساسا فرود فضانوردان بر روی سطح کره ماه یک داستان ساختگی بوده است.

محلی برای آزمایشات بر روی تغییرات آب و هوایی

شاید بسیاری از این فرضیه ها اشتباه باشند ولی چیزی که واقعیت دارد این این است که منطقه ۵۱ اهمیت بسیار زیادی دارد و دولت آمریکا از این منطقه به شدت محافظت میکند به طوری که حتی نزدیک شدن به آنجا نیز غیر ممکن است. هر چیزی که در منطقه ۵۱ صحرای نوادا است دولت آمریکا نمیخواهد در مورد آن صحبت کند.

ادعای هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون نامزد انتخابات سابق ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، در آن زمان ادعای جنجالی و پر سر و صدایی را مطرح کرد که بازخوانی آن‌ها، هنوز هم سوالات پیچیده‌ای را در ذهن ایجاد می‌کند. هیلاری کلینتون در طی رقابت انتخاباتی خود با دونالد ترامپ، اظهار کرد که در صورت کسب مقام ریاست جمهوری ایالات متحده، اسرار بسیاری را در مورد منطقه ۵۱ افشا خواهد کرد. وی در آستانه انتخابات سال ۲۰۱۶ تصمیم گرفت که در صورت کسب این مقام، یک بار دیگر تمامی اسناد مربوط به این منطقه را مورد بازبینی قرار دهد و اگر چیزی برای پنهان کردن در این منطقه وجود ندارد، بهتر است که آن‌ها را با سایر مردم نیز به اشتراک گذاشت.

ورود ممنوع!

غیرنظامیان می‌توانند از دروازه‌های جلو و یا عقب منطقه ۵۱ به این ناحیه نزدیک شوند، ولی امکان وارد شدن به آن هرگز ممکن نیست. هریک از افرادی که به هر نحوی برای ورود به این منطقه تلاش کنند، به پرداخت جریمه ۱۰۰۰ دلاری محکوم و به مدت ۶ ماه راهی زندان می‌شوند. گردشگران در هنگام ورود به ریچل، نوادا (Rachel, Nevada) با یک تابلوی عجیب رو به رو می‌شوند که در قسمت زیرین آن درج شده: جمعیت مردم: ۹۸ درصد – جمعیت موجودات فضایی: ؟؟ درصد! علاوه بر این، منطقه ریچل، نوادا فاقد پمپ بنزین است و به نظر می‌رسد که بسیاری از این کمبود‌ها، از روی عمد بر منطقه حکم‌فرما هستند.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + ده =