هیچکاک و مبارزه طبقاتی

هیچکاک و مبارزه طبقاتی

دانلود کتاب هیچکاک و مبارزه طبقاتی

کتاب هیچکاک و مبارزه طبقاتی نوشته مروین نیکلسون ترجمه نیما کوشیار

آلفرد هیچکاک کارگردان بریتانیایی یکی از معروفترین کارگردانهای دنیا است که بیشتر در زمینه تولید فیلمهای رازآلود و معمایی فعالیت میکرد. او در سال ۱۹۳۹ که اولین فیلم آمریکایی‌اش “ربکا” جایزه بهترین فیلم اسکار را دریافت کرد به هالیوود آمد. او بیش از ۵۰ فیلم تولید کرده مانند: سرگیجه، پنجره پشتی، شمال تا شمال غربی، روانی، بدنام، ربه‌کا و پرندگان. به همین دلیل در سال ۱۹۷۹ جایزه اسکار یک عمر فعالیت هنری به او اهدا شد. او در سال ۱۹۸۰ از دنیا رفت. هیچکاک را پدر سینمای دلهره می‌نامند. همه صاحبنظران صنعت سینما هیچکاک را تاثیر گذارترین کارگردان تاریخ سینما دانسته اند و اکثر فیلمهای او در بین ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ هستند.

شاید مبارزه طبقاتی آخرین چیزی باشد که کسی آن را با آلفرد هیچکاک یکی از معروف ترین کارگردان ها مرتبط بداند، اما بین او و مبارزه طبقاتی ارتباطی وجود دارد. هیچکس وی را یک سوسیالیست معرفی نخواهد کرد، خود هیچکاک اذعان می کند تنها چیزی که می خواهد سرگرم کردن مردم است و نه آموختن به آنان.

او به موفقیت‌های تجاری خود می بالید، اظهارات پر سر و صدای نسبت به بازی کردن با مخاطبانش داشت و هیچگاه خود را با تفسیر فیلم هایش به دردسر انداخت.

مشخصات کتاب

› عنوان : هیچکاک و مبارزه طبقاتی
› نویسنده: مروین نیکلسون
› مترجم : نیما کوشیار
› زبان: فارسی
› تعداد صفحات : ۴۶
› حجم : ۸۰۰ کیلو بایت

دانلود کتاب 

 

همچنین بخوانید: فیلمنامه توت فرنگی های وحشی اثر اینگمار برگمان

برچسب ها:
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =