چشم سوم

چشم سوم

چشم سوم چیست؟

تاریخچه چشم سوم

امروزه در اکثر ادیان، مذاهب، فرهنگ ها و اقوام بر اهمیت چاکرای آجنا تأکید می‎شود و این اهمیت به دوران ماقبل تاریخ برمی‎گردد. در آن زمان آجنا نقش یک حس گر روحی و معنوی را داشته است. گفته می‎شود که چشم سوم در انسان های اولیه کارایی داشته است. امروزه در انسان های قرن جدید نیزشواهدی از عملکرد چشم سوم وجود دارد. در انسان های قدیم ، چشم سوم به طور طبیعی فعال بوده و از آن بهره می گرفتند.

به عبارت دیگر آجنا در آنها یک ارگان ماورائی فعال بوده که به طور روزمره از آن استفاده می شده است. این در حالی است که در انسان مدرن هزاره ی سوم ، آجنا به طور معمول یک ارگان غیر فعال  و خاموش است ، و فعال کردن آن مستلزم شناخت و تمرین می باشد. بنا بر نظر برخی از متا فیزیسین ها ، بارزترین نمونه توجه به چشم سوم را می‎توان در بین هندوان مشاهده کرد .  آنها حداقل یک بار در روز آداب مذهبی را انجام می‎دهند ، که قرار دادن یک نقطه از پودر رنگی روی پیشانی ( چشم سوم ) نیز بخشی از آن می‎باشد، این عمل باعث تحریک و فعال شدن چشم سوم می‎شود.

چشم سوم بدون شک واقعی است ولی نمیتوان آن را کامل درک کرد یا بهتر است بگوییم هر کسی چشم سوم باز ندارد. درک برای داشتن چشم سوم ارتباطی است بین بدن و روحمان که نیاز به قدرتی خاص دارد. زمانی که تفکر پایداری داشته باشیم چشم سوم باز می شود و هدایتگر داخلی قوی تر خواهد شد.

در زنان هندی این علامت بر روی پیشانی نشانه ازدواج می‎باشد و وجه تمایز بین زنان و دختران در جامعه هند است. در کتابهای مذهب هندو مطالب زیادی درباره ی آجنا نوشته شده است. وقتی مسیحیان کاتولیک در برابر صلیب زانو می‎زنند، با انگشتان خود علامت صلیب را بر روی سینه ترسیم می‎کنند که رأس این صلیب همیشه، پیشانی( چشم سوم ) است. بودائیان احترام خود را نسبت به چاکرای آجنا با قرار دادن یک  قطعه جواهر یا زیور گرانبها در مرکز پیشانی مجسمه بودا نشان می‎دهند. آرایش پیچیده‎ ی سربندی که سرخپوستان استفاده می‎کنند از پرهای رنگارنگی تشکیل شده، که به نواری تزیین شده وصل می‎باشند. آرایش این سربند در اطراف مرکز پیشانی حالت قرینه دارد. افرادی که دارای توانایی های روحی بیشتری هستند، سربندهای بزرگ تر با آرایش پرزرق و برق‎تر استفاده می‎کنند.

سربند مصریان قدیم در محل پیشانی دارای شکل یک افعی با سری افراشته است. در فرهنگ مصریان، افعی یک سنبل معنوی است و حضور آن در محل آجنا بر اهمیت این نقطه تأکید می‎کند. سربندیکه برخی از سربازان در زمان جنگ به پیشانی می‎بندند نیز جای تأمل دارد. مسلمانان در نمازهای روزانه خود به ازای هر رکعت نماز دو بار سجده می‎کنند و در هنگام سجده، پیشانی را بر مهر می گذارند و ذکر می گویند.

جالب است بدانيد كه چشم هورس، يا همان چشم جهان بين، كه در نگاره هاى مصر باستان بسيار مشاهده ميشود در واقع شباهت بسیار واضحی با بخش غده صنوبری مغز انسان (چشم سوم) دارد!

 

فعالیت و ترشحی غده صنوبری “Pineal gland” یا چشم سوم تا حدی درک شده است. مکان آن در عمیق‌ترین نقطه مغز است، فیلسوفان در سراسر تاریخ به آن اشاره کرده‌اند و در آثار آنها از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. آنجا را به معبد اسرار شبیه میدانند که در صورت باز شدن دروازه‌های آن، فرد تجربیات عرفانی، متافیزیکی را تجربه می‌نماید که در پرده‌ای از اسرار پیچیده شده است!

چشم سوم پل ارتباطی فیزیک و متافیزیک، ظاهر و باطن، جسم و روح، تن و روان، مغز و ذهن و خودآگاه و ناخودآگاه است.

چشم سوم پلی برای رفتن به فراسوی ابعاد مکان و زمان می باشد.

بعد فیزیکی ما (جسم) مقید به بعد مکان و زمان می باشد،

به این معنی که وقتی جسم ما در زمان حال است، دیگر نمی تواند هم زمان در گذشته و یا در آینده باشد.

یا وقتی چشم سوم پل ارتباطی فیزیک و متافیزیک، ظاهر و باطن، جسم و روح، تن و روان، مغز و ذهن و خودآگاه و ناخودآگاه است.

یا وقتی جسم ما در یک مکان است، نمی تواند هم زمان در مکان یا مکان های دیگر باشد.

این محدودیت ها برای ابعاد متافیزیک وجود ما مصداق ندارد.

پس انسان می تواند از طریق چشم سوم به ماورای بُعد مکان و زمان سفر کند.

در اصل می توان با کمک آجنا به مکان ها و زمان های دیگر در عالم فیزیکی و حتی در عوالم دیگر اشراف پیدا کرد.


چشم زخم چیست؟


فخرالدین عراقی چنین بیان می دارد که:

گشت بیدار چشم دل، چو مرا عالم از پیش جسم و جان برخاست

آجنا دریچه ی ورود به جهان های ماوراء و شاه راه حیاتی برای رسیدن به جهان های دیگر می باشد؛ به عبارت دیگر چشم سوم سرآغاز ارتباط انسان با جهان های معنوی است. چشم سوم مناسب ترین مکان برای این کار در افراد اهل علم و دانش می باشد.  پس می توان گفت، آجنا پلی بین سطح فیزیکی و سطوح معنوی است و راهی برای دست یافتن به واقعیت ها و توانایی های جهان های دیگر می باشد.

چشم سوم چگونه فعال میشود؟

روش اول:

یک قطعه فیروزه را به مدت ده دقیقه بر روی خاک باغچه در آفتاب گذاشته  و سپس بمدت بیست دقیقه آن را بر روی چشم سوم خویش قرار دهید. این روش می بایستی هر روز به طور متوالی تکرار گردد. چنانچه حتی یک روز فاصله بیفتد،  اثر پنج روز از بین می رود. انجام طولانی مدت روش فوق باعث باز شدن  نیروی چشم سوم و رویت موجودات ابعاد دیگر و وقایع جهان های مختلف مادی و معنوی خواهد شد. البته انتظار می رود که افراد کمی از این روش طولانی مدت استفاده نمایند.

روش دوم:

باز کردن چشم سوم با تمرین آینه

برای انجام تمرین به یک آینه ساده با ابعاد ۱۵*۲۰، یک جای نیمه روشن و یک حوصله و ۲۰ دقیقه وقت برای تمرین نیاز دارید.

در محلی که مراقبه میکنید روبروی دیواری که تا حد امکان ساده باشد به فاصله ی ۶۰ سانتیمتر از دیوار بنشینید و آینه را روبروی صورت روی دیوار بصورت قدی نصب کنید.
سپس ۳ نفس عمیق بکشید و به مردمک چشمتان توی آینه یا نوک بینی توی آینه متمرکز شوید  و سعی کنید تا جایی که ممکن است پلک نزنید اگر کوچکترین سوزشی در چشم پیدا شد چشمان را ببندید و بعد از چند لحظه دوباره باز کنید و ادامه دهید ..

در طول روزهای متوالی که این تمرین را انجام میدهید کم کم زمان باز بودن چشمها را بیشتر کنید  تا ۲۰ دقیقه را کاملا با چشم باز و تمرکز انجام دهید .

وقتی توی مردمک خود تمرکز میکنید  و یا نوک بینی باید کاملا محو همان نقطه شوید به این ترتیب کم کم صورت کج و ماوج میشود وتبدیل به صورت دیگری میشود تمام صورت سیاه میشود ( تصویر آینه ) و اگر بتوانید باز هم تمرکز را حفظ کنید صحنه ها و چیزهای را مشاهده میکنید که نشان از باز شدن چشم سوم و دیدن نادیدنیهاست.

هفت علامت باز شدن چشم سوم

۱. انگار نسبت به چیزهای نادیدنی حس قوی‌تری دارید

جالب است که چشم‌‌سوم کمک‌تان می‌کند چیزهایی را ببینید که قابل دیدن نیستند.

اگر چشم سوم‌تان بازشد می‌توانید آینده را واضح‌تر ببینید و درک شهودی‌تان به‌طور قابل ملاحظه‌ای قوی‌تر می‌شود. از تجربیات‌تان بیش‌تر بهره می‌برید و مشکلات را از یک مایل دورتر حس می‌کنید.

۲. ممکن است به نور حساس باشید
وقتی چشم سوم‌تان باز است، ممکن است نورهای درخشان چشم‌های‌تان را آزار دهد. رنگ‌ها را زنده‌تر می‌بینید و ممکن است به چیزهایی که می‌بینید حساس‌تر باشید. نگران نشوید، این طبیعی است. روح شما دارد بیدار می‌شود.

۳. سردرد شدید دارید
چشم‌سوم باز برای کسی که قبلا آن را تجربه نکرده‌است می‌تواند تجربه‌ی سختی باشد. باز شدن چشم‌سوم می‌تواند سبب فشار و درد در سر شود. برای رفع آن قدم بزنید. قدم زدن طولانی در طبیعت جدا به کاهش فشار کمک می‌کند و چشم سوم را قادر به دیدن می‌کند.

۴. احساس متفاوتی دارید
درک این‌که چرا احساس متفاوتی دارید سخت است، فقط این را حس می‌کنید. این تغییر ممکن است به‌تدریج یا یک‌باره ایجاد شود. شاید دیگر از چیزهایی که قبلا برای‌تان لذت‌بخش بوده‌است لذت نبرید، یا از چیزهایی لذت ببرید که قبلا برای‌تان لذت‌بخش نبوده‌است. از این تغییرات هراسان نشوید. این‌ها طبیعی هستند.

۵. می‌توانید آسا‌ن‌تر ذهن آدم‌ها را بخوانید
وقتی چشم سوم‌تان باز است، شاید هرگز چیزی را از نظر فیزیکی متفاوت نبینید، اما قادر خواهیدبود به آسانی ورای نمای ظاهری را ببینید. می‌توانید به آسانی دیواری را که آدم‌ها دور خودشان کشیده‌اند از میان بردارید. می‌توانید به آسانی چهره‌ی پشت نقاب آنها را ببینید. این یک ابزار مهم است.

۶. در میانه‌ی ابروهایتان فشار شدید حس می‌کنید
شما در میانه‌ی ابروهایتان و وسط پیشانی احساس نبض و ضربان دارید. یک فشار شدید و نیرومندی که واقعا آن قسمت از سر شما را فشار می‌دهد. موقعی که چشم سوم شما  در حال باز شدن است این یک نشانه کاملا طبیعی و عادی است.

۷. در رژیم غذایی تان تغییر ایجاد می‌شود
اکنون شما نسبت به غذایی که می‌خورید بسیار آگاه و هشیار شده‌اید و با توجه به اطلاعاتی که به‌دست آورده‌اید می‌خواهید از غده صنوبری خود آهک‌زدایی(سختی زدایی) کنید و به یک دنیای خارق العاده و عجیب و غریب قدم بگذارید

۸. درک فراتر از دوگانگی به‌دست می‌آورید
این همان کاری است که این چاکرا انجام می‌دهد ؛ درواقع به شما توانایی این را می‌دهد تا به طور عینی یگانگی در همه چیز را ببینید. به شما توانایی دسترسی به حالت هایی فراتر از آگاهی است.

 


همچنین بخوانید:

مجموعه کامل کتابهای استاد قندی


تست تعيين ميزان فعاليت چشم سوم

ابتدا شما بزرگترين انگشت خود را که همان انگشت وسط است را از فاصله ای حدود ۲۰ سانتيمتر به بين ۲ ابرو نزديک کنيد. شما بايد احساسی خاص مانند غلغلک يا حتی درد در آن ناحيه احساس کنيد. اگر هيچ احساسی نداشتيد با انگشت سبابه اين عمل را انجام دهيد و اگر هم باز هيچ احساسی نداشتيد با انگشت کوچک عمل را تکرار کنيد و اگر باز هم احساس نداشتيد با وسيله نوک تيز مثل نوک خودکار اين عمل را انجام دهيد.

هر چقدر که جسمی که به اين چشم نزديکتر شود نوک پهنتر داشته باشد  و هر چه فاصله آن از پيشانی بيشتر باشد نشان دهنده باز بودن اين چشم دارد برای مثال اگر شما نوک خودکار  را از فاصله ۱ سانتيمتری احساس ميکنيد چشم شما بسيار ضعيف است و اگر انگشت وسط خود را از فاصله ۱۰ سانتيمتری احساس کنيد وضعيت چشم سوم شما مناسب است.  توصيعه ميشود اين عمل را به مدت زياد تکرار نکنيد چون ممکن است دچار سر درد شويد.

نحوه بستن چشم سوم

بستن‌ چشم سوم برخلاف تصور عموم ،عملی بسیار سخت و زمان بر هست. شخصی که مایل به بستن چشم سوم خود است ممکن هست هرگز موفق به اینکار نشود؛

علاوه بر اینکه روش درست و اطلاعات مناسب برای بستن چشم سوم وجود ندارد. اکثر راههای موجود باعث بدتر شدن وضع میشود و ممکن است هرگز موفقیت آمیز نباشه.

بهترین کار برای دور بودن از مضراتی که باز شدن این چشم در بر دارد این است که هرگز تحت تاثیر تبلیغات کذب فواید بسیار آن قرار نگیرید و به سمت آن نروید. زیرا بسیاری از افرادی که سعی در باز کردن این چشم دارند و میخواهند از مزیت های آن بهره مند شوند هرگز موفق نمی شوند.

اگر احیانا توانسته اید چشم سوم خود را باز کنید  و اکنون می خواهید آن را دوباره ببندید،  بهترین راه یاری گرفتن از نماز و دعا و روزه است، زیرا این موارد از جمله مواردی هستند که به عقیده تمامی افرادی که باز شدن چشم سوم را تجربه کرده اند سبب بهبود تاثیرات و کم شدن تاثیرات و مضرات این چشم می شوند.

آیا چشم سوم می‌تواند عامل ارتباط ما با موجودات دیگر باشد؟

از طریق این ساختار می‌توان با موجودات فیزیکی غیر از انسان مانند گیاهان و جانوران ارتباط برقرار کرد. به عبارت دیگر، انسان می‌تواند با کمک تله‌ پاتی با جانوران و گیاهان ارتباط گرفته، یا به اصطلاح با آنها صحبت کند.

هم چنین از طریق آجنا می‌توان با موجودات ماورایی نیز ارتباط داشت.

در حال حاضر بر روی کره زمین که بخش بسیار کوچکی از جهان فیزیکی می‌باشد،  بیش از یک میلیون و دویست هزار گونه موجود زنده شناسایی شده است. به استناد مطالب دینی و یافته‌های علمی، می‌توان ادعا نمود که در سایر بخش‌های جهان هستی نیز مخلوقاتی زیست می‌کنند.

بخش زیادی از این مخلوقات، موجودات ماورایی‌اند، که در حالت عادی و با حواس فیزیکی نمی‌توان آنها را دید ولی با کمک چشم سوم می‌توان این موجودات را احساس، ادراک و مشاهده نمود و با آنها ارتباط برقرار کرد. فرشته و جن از جمله مشهورترین و معروف‌ ترین موجودات ماورایی می‌باشند.

خطرات باز شدن چشم سوم

۱. این کار می‌تواند انرژی بیش از حدی را به چاکرای فوقانی شما بفرستد
این کار باعث می‌شود احساس بلاتکلیفی، واپاشی شدید، و سردرگمی کنید و همچنین به سر درد یا میگرن یا خستگی مفرط دچار شوید.

۲. اگر چشم سوم به زور باز شود، فیلتر نشده خواهد بود
آیا دلتان می‌خواهد تمام ارواح جهان را یک به یک ببینید، یا فقط می‌خواهید آن‌هایی را که کائنات می‌خواهد نشان‌تان دهد ببینید؟ اگر چشم سوم‌تان را به زور وادار به باز شدن زود هنگام کنید (مثل این که فقط روی آن چاکرا کار کنید تا «ببیند» و روی بقیه‌ی چاکراها کار نکنید)، آن وقت فیلترهای طبیعی و سالمی که مانع می‌شوند ارواح و انرژی‌هایی که ترسناک و حواس پرت کن هستند را ببینید در اختیار نخواهید داشت.

۳. توانایی‌ها و ظرفیت‌های چشم خودتان را درک نخواهید کرد
چشم سوم چیزی بسیار بیشتر از «بینایی» است. این چشم به شما اجازه می‌دهد تصویر‌سازی کنید، رویاپردازی کنید، کشف وشهود داشته باشید، و صداهای معنوی بشنوید. همچنین دیدگاه روشنی نسبت به مسیر زندگی برایمان فراهم می‌آورد و ما را راهنمایی می‌کند، که چگونه با اراده‌ای بالاتر، این مسیر را بپیماییم. بیشتر مراقبه‌هایی که فقط روی چشم سوم کار می‌کنند از تمام خاصیت‌های ورای بینایی معنوی غفلت می‌کنند.

۴. اگر چشم‌تان به صورت طبیعی مثل چشم انسان‌ها نبیند ممکن است احساس بی‌لیاقتی یا خود کم بینی کنید
همانطور که پیشتر گفتم، همه‌ی چشم‌ها به یک صورت نمی‌بینند. ممکن است شم و شهودی باور نکردنی داشته باشید اما قادر نباشید انرژی‌ها را به وضوح شخصی که کنارتان ایستاده است ببینید. افتخار کردن به ظرفیت‌ها و توانایی‌های چشم‌تان شانه به شانه‌ی افتخار متفکرانه به کل وجودتان حرکت می‌کند، که این موضوع درسی لازم و مهم برای هر تمرین معنوی جامع به شمار می‌رود.

۵. اطلاعات غلط خواهید گرفت
وقتی چشم سوم‌تان متعادل نباشد، که تقریبا اگر تنها چاکرای «باز شده» باشد، همیشه چنین خواهد بود؛ در آن صورت اطلاعات غلط بسیار زیادی خواهید گرفت. رویاها واقعی به نظر می‌رسند، تجسم علوی برای پنهان کردن توهمات معنوی استفاده می‌شود، و مشاهده‌ی واضح هر چیزی دشوار می‌شود. برای کشف و شهود صحیح یا حتی پیش‌بینی‌ها و ذهن خوانی به ماهیت پایه‌ای چاکراهای پایینی قدرتمند نیاز دارید.

۶. شما را به یک منبع تغذیه‌ انرژی تبدیل می‌کند
اگر کارتان از پایه درست و محکم نباشد، حفاظت معنوی را تمرین نکرده باشید، یا انرژی را از چشمان خود به بیرون ساطع نکرده باشید، برای ارواح شریر به یک منبع تغذیه‌ی انرژی تبدیل می‌شوید. اگر به زور چشم سوم خود را باز کنید، قادر نخواهید بود رویاها، مناظر، و شهودی را که آنها برای‌تان می‌فرستند فیلتر کنید و این می‌تواند برای سلامت ذهنی شما بسیار خطرناک باشد.

۷. تمام ظرفیت نعمات شهودی / «روانی» خود را بیدار نخواهید کرد
تمام توانایی‌های معنوی از یک تمرین جامع و کامل می‌آیند، و وقتی کل سیستم انرژی را در نظر می‌گیریم همیشه قوی‌ترین و سالم‌ترین هستند. شهود و بصیرت فقط چشم سوم نیست، کل وجود شما می‌تواد ببیند و کشف و شهود کند، بنابراین اگر تمام انرژی‌تان با هم و به طریقی هدایت و فکر شده آزاد شوند شما از توانایی‌های بسیار قوی‌تری برخوردار خواهید بود. چاکراها را تفکیک و تقسیم نکنید، آنها همه با هم بدن شما را به عنوان منبع کل انرژی‌های نافذ تشکیل می‌دهند.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. اگر شما نیز نظری دارید در بخش نظرات بیان بفرمایید تا دوستان دیگر استفاده ببرند. 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه ها

 1. علیرضا گفت:

  بسیار عالی بود. کامل مطالعه کردم. فقط اینکه چطور میشه افرادی رو پیدا کرد که تو این زمینه مربی یا لیدر هستن که اصولی بشه چشم سوم رو باز کرد (داخل ایران)

 2. سلام
  ممنون از مطالبتان
  خیلی جالب و خوب بود
  فقط می خواستم بدانم یه تست هست که ما خودمان انجام ندیم
  اگر نوک خودکار را از ۱۲ سآنتی متری احساس کنیم خوبه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =