کتاب هنر برقراری ارتباط

هنر برقراری ارتباط

هنر برقراری ارتباط

دانلود رایگان کتاب هنر برقراری ارتباط اثر تیچ نات هان با ترجمه مهین خالصی

در کتاب هنر برقراری ارتباط با مهارت‌های ارتباط کلامی و غیرکلامی و موانع و خطاهای ارتباطی آشنا می‌شوید تا به‌ هنگام مواجهه با تعارض و اختلاف از این مهارت‌ها استفاده نمایید و ایجاد روابط بین فردی مؤثّر همراه با به‌ کارگیری تکنیک‌های ساده‌ی ارتباطی و نیز در بخش پایانی کتاب نیز با مطالعه‌ی مبانی ارتباط اثر بخش برای دست‌ یابی به روابط معنادار و عمیق برمی‌خورید.

 

همچنین بخوانید: دانلود کتاب طب انرژی دونا ادن ترجمه استاد آرام

 

فصلهای کتاب هنر برقراری ارتباط

غذای ضروری

برقراری ارتباط با خود

کلید های برقراری ارتباط با دیگران

شش وِرد برای گفتار محبت آمیز

وقتی که مشکلات پیش می آیند

ارتباط آگاهانه در محل کار

ایجاد جامعه در جهان

ارتباط ما استمرار ماست

تمرین هایی برای روابط محبت آمیز

درباره نویسنده

تیچ نات هان، نویسنده، شاعر، پژوهشگر نامدار جهانی و راهب بودایی ذن، در اجتماعی رهبانی که در فرانسه بنیان نهاده زندگی می‌کند. وی که نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز به نام خشم، اثر کلاسیک معجزه تمرکز حواس، و کتاب‌های بی‌شمار دیگری است، کارگاه‌های عمومی در سراسر جهان برگزار می‌کند و عزلتگاه‌های برقراری صلح با کهنه‌سربازان را هدایت می‌کند. وی در سال ۱۹۶۷ نامزد جایزه صلح نوبل شد.

برداشتی از کتاب

هنر برقراری ارتباط از تیچ نات هان، شاعـــــر و راهب بودائی و فیلسوف مبارز ویتنامی، مطلبی دارد درباره لــــذت بردن از یک فنجان چـای خوب میگویــــد :

شما باید کاملا در حال حضور داشته ،بیدار باشید تا بتوانید از چای لــذت ببرید.تنها در هوشیاری نسبت به زمان حال است که دستان شما می توانند گرمای دلپذیر فنجان را حس کنند. تنها در حال است که می توانید عطر چای را ببویید، طمعش را بچشید و از لطافتش لذت ببرید.

وقتی عمیقا در فکر گذشته هستید و یا نگران آینده، از تجربه لذت بردن از یک فنجان چای هیچ چیز دستگیرتان نمیشود. چشمتان را به فنجان می دوزید و چای تلف می شود. زندگی نیز همین طور است، اگر کاملا در حال حضور نداشته باشید، پراکنده می شوید و زندگی می گذرد. اینگونه است که احساس،عطر ، ظرافت و زیبایی زندگی را از دست می دهید. انگار که زندگی دارد به سرعت در پشت سر شما جریان می یابد.

گذشته تمام شده است. از آن بیاموزید و بگذارید برود. آینده هنوز نرسیده است.برای آن برنامه ریزی کنید اما بیهوده نگران آن نباشید.نگرانی بی فایده است.

مشخصات کتاب

› عنوان: هنر برقراری ارتباط
› نویسنده: تیچ نات هان
› مترجم: مهین خالصی
› زبان: فارسی
› فرمت فایل: PDF
› تعداد صفحات: ۱۶۲
› حجم فایل: ۱۱ مگابایت


دانلود


مطلب مرتبط:

دانلود کتاب با هم برای همیشه نوشته جان گری

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =