بازدید: 124 بازدید
ادویه درمانی

کتاب ادویه درمانی اثر جین کالین

دانلود کتاب ادویه درمانی جین کالین، نقش ادویه ها در درمان بیماریها، اثر گیاهان و ادویه بر تندرستی و زیبایی

در زمانهای گذشته گیاهان و ادویه به عنوان وسیله ای بر ضد سحر و جادو و نشانه ای از نیروهای مافوق طبیعت جهان به کار می رفت. ویژگی ها و آثار آنها مستقیما به خدایان، خورشید، ماه و ستارگان نسبت داده می شد و استفاده اختصاصی از آنها در مطالعه و پژوهش ستاره شناسی و پزشکی یا شیمی قرار می گرفت. ساحران گیاهان و ادویه را در تهیه طلسم و افسون و پزشک ها در درمان بیماری ها به کار می بردند. این مواد در ساختن عطریات و لوازم آرایش، محافظت مواد غذایی از آلودگی و گندیدگی و حفظ سلامت افراد خانواده نقش اساسی داشته است.

امروزه ماده ترکیبی اصلی که گیاهان را به عنوان ضد عفونی ها داروها و کمک کننده زیبایی در می آورد در واقع عصاره و تغلیظ شده آنهاست که با کشفیات جدید داروسازی ترکیب شده است. با نگاهی به علم پزشکی در می‌یابیم که بشر از شر بیماری‌های حاد به مقدار قابل ملاحظه و چشمگیری نجات یافته است. اما بسیاری از مردم در درمان عوارض مزمن و بیماری های غیر جدی دارو های ملایم تری را که عوارض جانبی نداشته و به علاوه آثار معالجات ای آنها بیشتر از داروهای پر قدرت بوده باشد ترجیح میدهند.

ادویه و گیاهان که در این کتاب گردآوری شده است بیشتر مصارف خانگی داشته و برای پخت و پز به کار برده میشود. با این حال بعضی از خواص پزشکی گیاهان و ادویه در این کتاب ذکر شده و نیز قسمتی از خواص تاریخی آنها نیز شرح داده شده زیرا باور داریم که استفاده از گیاهان و ادویه می‌تواند به کار و وظیفه طبیعی بدن به ویژه در زمینه گوارشی کمک قابل ملاحظه ای به نماید.

کتاب ادویه درمانی جین کالین

پیشنهاد: اگر به مبحث ادویه درمانی علاقه دارید و میخواهید در این زمینه به طور تخصصی تر مطالعه داشته باشید کتابهای گلهای ارغوان و مخرن الادویه را از دست ندهید.


مشخصات کتاب

  عنوان: ادویه درمانی
  نویسنده: جین کالین
  مترجم: دکتر سیاوش آگاه
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۲۴۱
  حجم فایل: ۲٫۸ مگابایت

 دانلود کتاب