روش ختم صلوات

روش ختم صلوات

روش ختم صلوات

روش ختم صلوات برای حاجات دنیوی و اخروی

ختم صلوات یکی از مجرب ترین روشهای گرفتن حاجت از خداوند است و در بسیاری از منابع دینی این ختم توصیه شده است. با ما همراه باشید تا با انواع روش ختم صلوات آشنا شویم.

آداب ختم صلوات

ختم صلوات آدابی دارد از جمله اینکه:

  • با وضو باشیم
  • لباس آراسته و مطهر بپوشیم
  • در مکانی خلوت ختم را انجام دهیم
  • رو به قبله بنشینیم
  • در حین ختم با کسی صحبت نکنیم
  • بهتر است صلوات به شکل کامل گفته شود: اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  • بهتر است قبل از شروع ختم صلوت، ابتدا استغفار کنیم و از خداوند طلب بخشش گناهانمان را طلب کنیم.

ختم صلوات

ختم صلوات به روشهای زیادی ذکر شده است. ما در این مقاله قصد داریم ۱۲ روش ختم صلوات که مجرب و معتبر هستند را معرفی کنیم.

ختم صلوات بر امام جواد علیه السلام

یکی از ختم های بسیار مجرب و مفید برای گرفتن حاجات، ختم صلوات بر امام جواد(صلوات الله علیه) است؛ چرا که لقب این بزرگوار جواد می‌باشد، ایشان، در طول زندگی با برکت‌شان بسیار بخشنده بودند. در امور دنیوی توسل به حضرت جواد(صلوات الله علیه) بسیار مجرب است و زود حاجت انسان برآورده می‌شود.  مرحوم آیت الله کشمیری (رحمه‌الله‌علیه) می‌فرمودند، برای برآمدن حوائج توسل به امام جواد(علیه‌السلام) بسیار مفید است به این طریق که صلوات ختم کنید و ثواب آن را به حضرت هدیه کنید.

روش ختم صلوات حضرت موسی بن جعفر علیه السلام

۱۴۰۰ صلوات نذر حضرت باب الحوائج موسی بن جعفر (علیه السلام) برای برآورده شدن حوائج مشروعه بسیار موثر است. – این عمل بسیار مجرب است.


بخوانید: دانلود کتاب هزار و یک ختم


ختم صلوات حضرت عباس علیه السلام و حضرت ام البنین علیه السلام

۱۳۳ مرتبه به باب الحوائج عباس بن علی (ع) صلوات هدیه کند.مدت این ختم را ۱۳۳روزیا ۴۰روز یا ۲۱ روز فرموده اند که اغلب بر همان روزهای اول به نتیجه می رسد.

و نیز به فاطمه ام البنین، مادرحضرت ابوالفضل العباس (ع) توسل بجوید و به مدت چهل روز هر روز ۱۳۵ صلوات به روح آن مخدره هدیه نماید. این عمل مجرب است.

ختم صلوات ۱۴ روزه آیت الله قاضی

حضرت آیت الله کشمیری ختمی برای قضاء حوائج از استاد خود حضرت آیت الله قاضی نقل کردند:

«که از شب شنبه بعد از نماز عشاء غسل کند و سپس شب اوّل هزار صلوات تقدیم به پیامبر صلی‌الله علیه و آله و سلم کند و صدقه کنار بگذارد.

شب دوّم هزار صلوات و صدقه و هدیه به امیرالمؤمنین علیه‌السلام

و شب سوّم هزار صلوات و صدقه تقدیم به حضرت زهرا علیها السلام کند؛

و هر شبی تقدیم به معصومی کند، شب چهاردهم هزار صلوات و صدقه تقدیم به امام زمان علیه‌السلام کند.

پس چهارده هزار صلوات و صدقه تقدیم و هدیه به معصومی کند. برای برآورده شدن حاجت؛ و این صلوات سبب محبوب شدن نزد محمد و آل محمد می‌شود».

ختم صلوات به نقل از امام رضا علیه السلام

امام رضا علیه السلام نقل مى نمایند كه رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: كسى كه در روز جمعه صد بار بر من صلوات بفرستد، خداوند شصت حاجت او را بر آورده مى نماید: سى حاجت مربوط به دنیا و سى حاجت مربوط به آخرت .

روش ختم صلوات بر اساس حروف ابجد

یکی از روشهای ختم صلوات این است که بر اساس حروف ابجد ۱۴ معصوم ختم صلوات بگیرد. مثلا اگر میخواهد به ساحت مقدس حضرت علی علیه السلام صلوات بفرستد و آن حضرت را برای گرفتن حاجتش واسطه قرار دهد باید ۱۱۰ مرتبه صلوات بفرستد.

اسامی مبارکه ۱۴ معصوم و عدد اسم ایشان بر اساس حروف ابجد:

نام مبارك رسول الله (ص) : ۹۲ .

نام مبارك امام علي (ع) : ۱۱۰ .

نام مبارك حضرت فاطمه ( س ) : ۱۳۵ .

نام مبارك امام حسن (ع) : ۱۱۸ .

نام مبارك امام حسين (ع) : ۱۲۸ .

نام مبارك امام سجاد (ع) : ۱۱۰ .

نام مبارك امام محمد باقر (ع) : ۹۲ .

نام مبارك امام صادق (ع) : ۳۵۳ .

نام مبارك امام موسي بن جعفر (ع) : ۱۱۶ .

نام مبارك امام رضا (ع) : ۱۱۰ .

نام مبارك امام جواد الائمه (ع) : ۹۲ .

نام مبارك امام هادي (ع) : ۱۱۰ .

نام مبارك امام حسن عسكري (ع) : ۱۱۸ .

نام مبارك امام عصر ( عج ) : ۵۹ .

ختم صلوات حضرت فاطمه زهرا (س)

مرحوم جعفر آقا مجتهدی (ره ) ارادت زاید الوصفی به بانوی دو عالم  حضرت زهرا (س) داشتند،

و از منزلت استثنایی آن حضرت در میان امامان معصوم (ع) سخن میگفتند .و صلوات ویژه آن بانو را به تعداد ۱۳۵ مرتبه که هم عدد با اسم مبارکه “فاطمه” است را توصیه میکردند و میفرمودند این صلوات برکات استثنایی دارد:

“اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ”


بخوانید: زندگینامه شیخ جعفر مجتهدی


ختم صلوات برای ثروتمند شدن

روش ختم صلوات برای ثروتمند شدن. این صلوات از اسرار می‌باشد که اگر برای آخرت بخواند معنویات به دست می‌آورد و مشهور است اگر برای دنیا بخواند گنج پیدا خواهد کرد. ده مرتبه صبح، ده مرتبه عصر، نزدیک مغرب و عشا بخواند و برای ختم ۹۹ مرتبه لازم است.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی سَیِّدَنا وَ حَبیبِنا وَ شَفیعِنا مُحَمَّدٍ حاءِ الرَّحْمَه وَ میمی الْمُلک وَ دالِ الدَّوامِ اَسَّیَّد الْکامِلِ الْفاتِحِ الْخاتِمِ کُلَّما ذَکَرَکَ وَ ذَکَرَهُ الذّاکِروُنَ وَ کُلَّما سَهی وَ غَفَلَ عَنْ ذِکْرِکَ وَ ذِکْرِهِ الْغافِلُونَ صَلَواهً دائِمَهً بِدَوامِکَ باقِیّهً بِبَقائِکَ لامُنْتَهی لَها دُونَ ذلِکَ وَ عَلی الِهِ وَ اَصْحابِه کَذلِکَ اَنَّکَ عَلی کُلِ شَیٍْ قَدیر وَ بِالاِجابَهِ جَدیر.

ختم صلوات شیخ نخودکی اصفهانی

نزد عارف کامل، حاج شیخ حسن علی نخودکی اصفهانی قدس سره سنت بود که شب های جمعه یک سورة یاسین و هزار و صد مرتبه صلوات هدیه به ارواح مومنین وادی السلام نجف نمایند که از جهات معنوی و مادی به تجربة عده ای رسیده است.

ختم صلوات جناب مسلم

از جمله ختم های بسیار قابل توجه ، توسل و تمسک به حضرت مسلم بن عقیل است که یک اربعین ( چهل روز ) روزی صد و هفتاد مرتبه صلوات با توجه ، هدیه به آن بزرگوار نمایند .

روش ختم صلوات عجیب و مجرب

روز دوشنبه ، زیر آسمان ، هفتاد و چهار ریگ ( سنگ ریزه ) برچینید ، سی و هفت دانه به دست راست و سی و هفت دانه به دست چپ ، ریگ های دست رست را سمت راست جانماز و ریگ های دست چپ را به دست چپ جانماز نهید . سپس دو رکعت نماز حاجت گزارید . بعد از سلام نماز ، بر هر یک از ریگ های سمت راست جانماز ده صلوات فرستاده جز ریگ آخر و بر آن شش صلوات فرستید که در مجموع سیصد و شصت و شش صلوات می شود و هر یک از ریگ های سمت چپ جانماز ده صلوات بفرستید جز آخری که بر آن شش بار صلوات بفرستید . بعد دست به دعا بلند کنید و از خدا حاجت خود را بخواهید . سپس ریگ های اول ( یعنی سمت راست ) را در آب روان افکنید و ریگ های دوم ( یعنی سمت چپ ) را در زمین دفن کنید . این عمل تخلف نداشته و ندارد و تجربه شده است .

ختم صلوات شیخ بهاءالدین عاملی

شیخ بهاءالدین عاملی می فرماید : هر که را کار مهمی پیش آید در بیابانی خلوت ، چهار خط بکشد و یک خط در میان آنها ترسیم کند و او را قبر پیامبر (ص) فرض کن و نظر به خط فرضی قبر نموده ، با اشاره به آن دوازده هزار بار بگوید : صلی الله علیک یا رسول الله ، حاجتش روا شود .

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 18 =