بازدید: 91 بازدید
مرد سوم

دانلود کتاب مرد سوم

مرد سوم (به انگلیسی: The Third Man)‏ فیلمی به کارگردانی کارول رید ساخته شده در سال ۱۹۴۹ است.

کمی پس از پایان جنگ جهانی دوم، هالی مارتینز که نویسنده رمان‌های عامه پسند وسترن در آمریکاست برای دیدار دوست دوران کودکی اش هری لایم به وین می‌آید، اما متوجه می‌شود همان روز هری طی یک تصادف رانندگی کشته شده است. بعد از ملاقات با آنا – دوست دختر لایم- و برخی دوستان دیگر لایم، مارتینز به این حادثه رانندگی مشکوک می‌شود…..
مرد سوم در اصل فیلمی به کارگردانی کارول رید ساخته شده در سال ۱۹۴۹ است. جوزف کاتن، آلیدا والی و اورسن ولز بازیگران اصلی فیلم هستند. فیلم‌نامه فیلم توسط گراهام گرین نویسنده انگلیسی تهیه شده‌ است. گراهام گرین بعد از آنکه فیلمنامه را نوشت به صرافت نوشتن رمانی براساس این فیلمنامه افتاد و کمی بعد رمان مرد سوم را هم منتشر کرد.

هنری گراهام گرین (به انگلیسی: Henry Graham Greene)‏ (زادهٔ ۲ اکتبر ۱۹۰۴، درگذشتهٔ ۳ آوریل ۱۹۹۱) رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسندهٔ پرکار داستان‌های کوتاه انگلیسی بود.

او در طول عمر طولانیش در غالب معرکه‌های سیاسی و انقلابی گوشه و کنار جهان حاضر و ناظر بود و ماجراهای داستان‌هایش عمدتاً در متن همین وقایع قرن بیستم می‌گذرد، آثاری که ابهامات انسان نوین در این دنیای ناآرام را می‌نماید.


مشخصات کتاب

  عنوان: مرد سوم
  نویسنده: گراهام گرین
  مترجم: بهروز تورانی
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۱۳۲
  حجم فایل: ۳٫۶ مگابایت

 دانلود کتاب


در این زمینه بخوانید:

دانلود کتاب مردی که میخندد

دانلود رمان جنایی خانه کج اثر آگاتا کریستی