بازدید: 106 بازدید
یوگنی آنه گین

دانلود کتاب یوگنی آنه گین

یوگنی آنه گین رمانی است شعر گونه به نویسدگی الکساندر پوشکین نویسنده معروف روسی. یوگنی آنه گین از معروف ترین اثرهای پوشکین است، او به مدت ۸ سال این رمان را نگاشته است.

رُمان هفت هزار خطی یوگنی آنه گین که شخصیت خود پوشکین را هم در ورای چهره قهرمانش نمایان می‌سازد، مانند جنایت و مکافات داستایفسکی «دانشنامه زندگی روسی» است و تأثیرات زیادی در موسیقی و ادبّیات و فیلم گذاشته‌است. چایکوفسکی از روی آن، اپرای «اوژن اونگین» را ساخته‌ است.

الکساندر پوشکین

الکساندر پوشکین در سال ۱۷۹۹ در شهر مسکو متولد شد. او از طرف پدری متعلق به خانواده ای کهن و سرشناس بود و از طرف مادری نسبتش به ابراهیم هانیبال میرسد که غلام پطر کبیر و به روایتی یکی از شاهزادگان بزرگ حبشی بود. تربیت پوشکین مثل اکثر نجبای آن زمان بیشتر فرانسوی بود تا روسی. در محیط خانه به زبان فرانسوی صحبت میکردند.

اولین اثر پوشکین منظومه (باکره اورلئان) بود که آن را در نشریه خطی مدرسه منتشر کردو بسیار مورد توجه قرار گرفت. بعد از اتمام مدرسه، به خاطر سخنرانی‌های انتقادی‌اش در حمایت از اصلاحات اجتماعی مجبور به ترک پایتخت و به سمت مولداوی شد. در آنجا او عضو فیلیکی اتریا شد که برای آزادسازی و استقلال یونان از امپراتوری عثمانی فعالیت می‌کرد. از این گذشته او تحت تأثیر انقلاب یونان قرار گرفت.

سال ۱۸۲۳ پوشکین به اودسا رفت و باز آنجا با حکومت درگیر و مجبور به تبعید شد. با این حال اجازه ملاقات تزار نیکولاس یکم را یافت. در ۱۸۳۱ پوشکین با نیکولای گوگول ملاقات کرد و تحت تأثیر داستان‌های کمدی‌اش قرار گرفت. در همین سال نیز او با ناتالیا گونچارووا ازدواج کرد . . .


مشخصات کتاب

  عنوان: یوگنی آنه گین
  نویسنده: الکساندر پوشکین
  مترجم: منوچهر وثوقی نیا
  زبان: فارسی
  فرمت فایل: PDF
  تعداد صفحات: ۴۳۹
  حجم فایل: ۲٫۳ مگابایت

 دانلود کتاب